Piknik na Fest! Powrót pociągiem gratis

Piknik na Fest! Powrót pociągiem gratis

21 czerwca 2024 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Drugie Święto Wielkopolski odbędzie się podwójnie! Piknik na Fest zostanie zorganizowany 22 czerwca w Poznaniu oraz 29 czerwca w Kaliszu. Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy, a najlepszym środkiem transportu jest kolej! Wybierz się pociągiem na Piknik na Fest i skorzystaj z oferty specjalnej powrót gratis.

 

Piknik na Fest! Powrót pociągiem gratis
Fot. Polregio

Podwójne święto z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego to dwie świetne imprezy z koncertami dla wszystkich chętnych mieszkańców Wielkopolski.22 czerwca w Poznaniu na Cytadeli i 29 czerwca w Kaliszu na Polach Marsowych odbędzie się Piknik na FEST! Sprawdź program wydarzenia i świętuj z nami!

Tegoroczny Piknik na FEST! to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki. Na scenie wystąpią takie gwiazdy, jak Karaś/Rogucki, LemON, Sorry Boys oraz Fisz Emade Tworzywo. Koncerty rozpoczną się o godzinie 17:30, a piknik dużo wcześniej – o 12:00.

W Miasteczku Samorządowym uczestnicy dowiedzą się więcej o działalności samorządu województwa oraz wezmą udział w licznych piknikowych atrakcjach. W Strefie Europejskiej zaprezentowane zostaną programy unijne i inwestycje w Wielkopolsce. Odbędą się też warsztaty z rozpoznawania flag państw europejskich, lekcje języków obcych i konkurs „Zgadnij, skąd jestem?”. Podczas pikniku będzie można też zadbać o zdrowie i skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

Odbędą się warsztaty dotyczące recyklingu i zero waste, obserwacji nieba oraz robienia wianków. Dla aktywnych uczestników przygotowano Wielkopolską Olimpiadę z zawodami w judo, wioślarstwie, kolarstwie, szermierce i skimboardingu oraz prezentację zawodników na tegoroczne igrzyska w Paryżu. Służby mundurowe zaprezentują policyjne samochody z UE, symulatory zderzeń i dachowania oraz samochód wodorowy.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowano szeroki wachlarz atrakcji, m.in: warsztaty z budowania rakiety, warsztaty plastyczne, sportowe czy teatralne.

Piknik na FEST! to także świetna okazja do poznania lokalnej historii i tradycji. Uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzenia się więcej o budowie nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz o genezie tego zwycięskiego zrywu. Prezentowane będą również tradycyjne stroje wielkopolskie i sylwetki wybitnych pisarzy z regionu.

Aby skorzystać z oferty specjalnej powrót gratis, wystarczy wybrać się pociągiem w dniu 22 czerwca do Poznania, lub 29 czerwca do Kalisza i zgłosić się ze swoim biletem jednorazowym do stoiska promocyjnego jednego z przewoźników kolejowych (POLREGIO lub Koleje Wielkopolskie) celem zdobycia poświadczenia uczestnictwa w imprezie. Dzięki temu można wrócić do domu na tym samym bilecie, bez dodatkowych kosztów! Zapoznaj się ze szczegółami warunków taryfowych oferty specjalnej „Piknik na Fest – powrót gratis” i świętuj z Wielkopolską!