ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2024 - charytatywny bieg wśród kontenerów już za nami.

ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2024 - charytatywny bieg wśród kontenerów już za nami.

25 czerwca 2024 | Źródło: Hutchison Ports Gdynia (GCT)
PODZIEL SIĘ

Po raz czwarty odbyła się impreza biegowa ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia. 23 czerwca uczestnicy zmierzyli się na wyjątkowej trasie, poprowadzonej na terenie terminalu kontenerowego GCT, należącego do grupy Hutchison. Obok promowania aktywności fizycznej wydarzenie łączyło się także z działalnością charytatywną.

 

ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2024 - charytatywny bieg wśród kontenerów już za nami.
Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

Tegoroczna edycja biegu zgromadziła jeszcze większą liczbę uczestników niż w latach poprzedich. Tak jak dotychczas, mogli się zmierzyć w dwóch biegach, na jedną milę morską (1,852 km) oraz na dystansie pięciu kilometrów. W obu konkurencjach wzięło udział odpowiednio 253 i 613 zawodników. Tak jak poprzednio, obie trasy zostały wytyczone na obszarze placu składowego terminalu, wśród kontenerów przeładowywanych w porcie.

Organizatorami wydarzenia był armator Ocean Network Express (ONE), mający w Gdyni biuro przedstawiciela i w Gdańsku zaplecze operacyjne dla całej Europy, operator portowy Hutchison Ports Gdynia, właściciel Gdynia Container Terminalu, a także firma The North Event, jeden z głównych współorganizatorów imprez kulturalnych oraz sportowych na Pomorzu. Bieg wsparli sponsorzy i partnerzy z branży transportowo-morskiej, w tym Zarząd Morskiego Port Gdynia, Morska Agencja Gdynia, MacGregor, Loconi Intermodal, ECU Worldwide, Uni-logistics oraz e-containers. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek.

 

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

- Ta impreza jest tym bardziej wspaniała, że przyświeca jej cel wspierania dzieci, które również startują na różnych dystansach, w różnych konkurencjach. Budujemy nowe pokolenie ludzi, którzy chcą, aby wysiłek fizyczny był częścią ich życia. Jednocześnie ten wysiłek jest wzmocnieniem, pomocą dla dzieci, które jej potrzebują. W ramach działalności charytatywnej jak i morskiej współpracujemy ze wszystkimi terminalami. To wspaniałe połączenie, które moim zdaniem powinniśmy kontynuować w przyszłości. Ta współpraca układa się bardzo harmonijnie. Mamy pełne zrozumienie celów, które stoją zarówno przed zarządem portu, jak i przed zarządami terminali - powiedział Piotr Gorzeński prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

- Chcemy integrować całą społeczność skupioną wokół logistyki i branży morskiej. Z nami tutaj angażują się przede wszystkim firmy logistyczne, które są związane z portem Gdynia. Od początku patronami honorowymi są Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, prezydent miasta Gdyni oraz Zarząd Polskiego Portu Gdynia. Jeżeli wspólnie organizujemy fajne wydarzenie takie jak to, możemy naprawdę sporo osiągnąć. Oprócz tego, że oczywiście jest tutaj wymiar charytatywny, staramy się ukierunkowywać tę pomoc do instytucji, które aktywizują młodzież, w tym niepełnosprawną. Szczególnie jesteśmy dumni z tego, że jest coraz większe grono uczestników tej imprezy, zataczającej coraz szersze kręgi. Mamy nadzieję, że może kiedyś uda nam się zorganizować ją na jeszcze większą skalę - przekazał Jan Jarmakowski dyrektor zarządzający Gdynia Container Terminal Sp. z o.o.

 

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

- Mamy tutaj wiele firm z branży morskiej. Taka jest idea tego biegu, żeby skupić to środowisko morskie wokół wspólnej sprawy. My możemy codziennie ze sobą konkurować na wielu polach, są tu nasi konkurenci, partnerzy, firmy z którymi współpracujemy, ale tutaj łączymy to wszystko w jednym celu, w jednym kierunku. To jest dla nas istotne, że tutaj zapominamy o codziennych sprawach, które mogą nas dzielić, ale wszyscy staramy się wspomóc tym, którzy bezdyskusyjnie tej pomocy potrzebują - stwierdził Wojciech Łądkowski, dyrektor oddziału Ocean Network Express w Polsce.

Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na:

  • Stowarzyszenie "Dlaczego Nie" na zakup systemu Viofor celem wsparcia rehabilitacji dzieci i młodzieży z zaburzeniami neurorozwojowymi i ortopedycznymi;
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdyni, w którym powstanie pracownia krawiecka przygotowująca młodzież do pracy w zawodzie;
  • Szkołę Podstawową nr 29 w Gdyni celem doposażenia sali sensorycznej, aby pomóc uczniom w lepszym funkcjonowaniu i uczeniu się;
  • Fundację Szkwał – Morze dla Młodzieży, zapewniając dalszą działalność organizacji i umożliwiając tym samym lepszą przyszłość dla młodych osób.

W związku z wydarzeniem przed kompleksem bramowym na ul. Gołębiej w Gdyni ustawiono podium, scenę z oprawą muzyczną, a także punkty gastronomiczne oraz namioty sponsorów. Udostępniono również strefę relaksu z leżakami, fotobudki i punkt gastronomiczny.

 

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

 

Obok dwóch głównych biegów, przy wsparciu sponsorów Nautiqus Food Logistics oraz IT-Logistics zorganizowano także biegi dla dzieci i młodzieży w ramach ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia KIDS. Były to:

– bieg Kapitana 12-15 lat (roczniki 2012-2009) – 600 m
– bieg Porucznika 10-11 lat (roczniki 2014-2013) – 400 m
– bieg Chorążego 8-9 lat (roczniki 2016-2015) – 400 m
– bieg Bosmana 5-7 lat (roczniki 2019-2017) – 200 m
– bieg Marynarza do 4 lat (roczniki 2020 i młodsi) – 200 m
– start „maluch z rodzicem” – 100 m

Każdy z uczestników biegu po jego ukończeniu otrzymywał pamiątkowy medal. W specjalnym punkcie na terenie wydarzenia było możliwe wygrawerowanie na nim osiągniętego wyniku.