Kradł miedziane i mosiężne elementy z lokomotywy PKP Cargo S.A.

Kradł miedziane i mosiężne elementy z lokomotywy PKP Cargo S.A.

25 czerwca 2024 | Autor: insp. Piotr Żłobicki | Źródło: Straż Ochrony Kolei / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Tarnogórscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 55-latka, który kradł elementy z nieeksploatowanej lokomotywy stojącej na bocznicy kolejowej w Tarnowskich Górach. Ujęty mężczyzna trafił w ręce Policji. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 6000 złotych.

 

Kradł miedziane i mosiężne elementy z lokomotywy PKP Cargo S.A.
Fot. Straż Ochrony Kolei

Sprawa miała swój początek w minionym tygodniu. W tym czasie doszło do włamania do lokomotywy PKP Cargo S.A. stojącej na grupie towarowej w stacji Tarnowskie Góry. Dyżurny tarnogórskiego posterunku Straży Ochrony Kolei otrzymał informację fotograficzną, że w jednej z lokomotyw jakiś mężczyzna demontuje miedziane i mosiężne elementy.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 55-letniego sprawcę, który został przekazany policjantom. Mundurowi zabezpieczyli przy mężczyźnie nożyce do cięcia metalu oraz klucze mechaniczne. Odzyskane elementy zostały przekazane Sekcji Utrzymania PKP Cargo S.A. w Tarnowskich Górach. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 6436 złotych.