Koleje Mazowieckie wspierają podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

Koleje Mazowieckie wspierają podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

01 lipca 2024
PODZIEL SIĘ

1 lipca obchodzimy Dzień Psa, jednak Koleje Mazowieckie są gotowe do pomocy zwierzętom przez cały rok! Spółka KM od ponad 10 lat zachęca do podróży z psem czy też kotem. W 2013 roku mazowiecki przewoźnik wprowadził ofertę nieodpłatnego przewozu czworonożnych przyjaciół. Ponadto Koleje Mazowieckie od lat włączają się w inicjatywy mające na celu wsparcie potrzebujących zwierząt.

 

Koleje Mazowieckie wspierają podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt  w Celestynowie
Fot. Koleje Mazowieckie
Tym razem Koleje Mazowieckie nawiązały współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Jej głównym celem jest zachęcenie podróżnych do adopcji potrzebujących zwierząt, które są podopiecznymi podwarszawskiego schroniska. W lipcu pasażerowie KM będą mogli obejrzeć filmiki z psami i kotami z Celestynowa, które będą emitowane w pociągach Kolei Mazowieckich, a także udostępniane na Facebooku.

- Jest mi niezmiernie miło, że Koleje Mazowieckie zostały przyjacielem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. To dla nas ogromne wyróżnienie, a także niesamowita odpowiedzialność. Dzięki wspólnym działaniom będziemy mogli promować wsparcie potrzebujących psów czy też kotów. Liczymy, że podjęte inicjatywy będą mile przyjęte przez podróżujących pociągami KM, a przede wszystkim przypomną, że „zwierzaki to nie pluszaki”, a adopcja jest poważną decyzją, która powinna być podjęta świadomie – mówi Donata Nowakowska, dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich.

- Jesteśmy wdzięczni Kolejom Mazowieckim za dołączenie do drużyny wspomagaczy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Czujemy się zaszczyceni, że to właśnie nasi podopieczni będą widnieć na ekranach w pociągach. Współpraca z KM ma na celu uświadamianie podróżnym, ile bezdomnych istot czeka na swój dom w Schronisku, a może właśnie ktoś zakocha się w jednym z nich? Oficjalnie Koleje Mazowieckie zostały „Przyjacielem Schroniska” –  zaznacza Daria Balcer, Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.