Modernizacja Riedbahn: 180 wagonów kontenerowych Ermewa przywozi żwir na tory

Modernizacja Riedbahn: 180 wagonów kontenerowych Ermewa przywozi żwir na tory

02 lipca 2024 | Źródło: Ermewa S.A. / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

DB Fahrwegdienste wynajmuje nowe wagony kontenerowe do transportu materiałów od Wagon Keeper Ermewa. Pierwszy projekt modernizacji korytarza w Niemczech rozpocznie się w lipcu 2024 r.: Riedbahn, ruchliwa linia między Mannheim a Frankfurtem, zostanie całkowicie zmodernizowana, a tym samym zamknięta na kilka miesięcy. Harmonogram ten opiera się na szczegółowym planowaniu szeroko zakrojonych prac budowlanych przez różne branże budowlane. Dostępność taboru kolejowego do transportu torów, podsypki i innych materiałów odgrywa tutaj ważną rolę.

Modernizacja Riedbahn: 180 wagonów kontenerowych Ermewa przywozi żwir na tory
Fot. Ermewa

 

Ermewa z dumą wspiera ten flagowy projekt, wynajmując łącznie 120 wagonów kontenerowych Sgnss 60' i 60 wagonów kontenerowych Sgmmnss 40' firmie DB Fahrwegdienste GmbH. Ostatnia transza sześciu wagonów została przekazana DB Fahrwegdienste 20 czerwca w Stolbergu. Wszystkie wagony są fabrycznie nowe i zostały wyprodukowane w zakładach Tatrawagonka i DuroDakovic. Są one wyposażone w czujniki GPS i, podobnie jak wszystkie wagony kontenerowe we flocie Ermewa, są wyposażone w K-bloki.

Wynajmując po raz pierwszy wagony firmie DB Fahrwegdienste, Ermewa jeszcze bardziej rozszerza swoje wieloletnie relacje biznesowe z DB AG.

Thomas Nedwed, dyrektor ds. logistyki w DB Fahrwegdienste GmbH: "Cieszymy się na współpracę z ERMEWA. Ważne jest dla nas, abyśmy mogli niezawodnie zapewnić projektowi dobry sprzęt do transportu dostaw i materiałów na plac budowy i z powrotem za pomocą naszych kontenerów i nowoczesnego taboru".

Bernhard Hoffmann, Head of Sales DACH and NL: "Cieszymy się, że możemy być zaangażowani w projekt Riedbahn. Dzięki naszym materiałom wagonowym chcemy wnieść niezawodny wkład w sprawną i szybką renowację infrastruktury".

 

Ermewa jest europejskim liderem w leasingu wagonów kolejowych. Firma zapewnia również konserwację, naprawy i operacje za pośrednictwem europejskiej sieci certyfikowanych warsztatów i partnerów. Ermewa obsługuje wszystkie segmenty rynku dzięki ponad 47 000 wagonów przeznaczonych do przewozu niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne płynów, gazów, ładunków masowych i zróżnicowanych ładunków drobnicowych, w tym produktów spożywczych i niespożywczych.

Z siecią 18 biur w Europie, Ermewa dostarcza firmom przemysłowym, przewoźnikom kolejowym i spedytorom gamę ponad 120 różnych typów wagonów kolejowych. Od 2010 roku firma posiada certyfikat ECM (Entity in Charge of Maintenance).

Ermewa jest spółką zależną Streem, jednego z wiodących światowych graczy w branży leasingu wagonów towarowych i kontenerów-cystern.