Ukrzaliznycia planuje uruchomienie pociągów do portu w Duisburgu

Ukrzaliznycia planuje uruchomienie pociągów do portu w Duisburgu

03 lipca 2024 | Źródło: Ukrzaliznycia / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ukrzaliznycia i Duisburger Hafen Aktiengesellschaft planują latem uruchomić regularne pociągi kontenerowe i kontenerowe między Ukrainą a portem w Duisburgu. Memorandum w tej sprawie zostało już podpisane.

 

Ukrzaliznycia planuje uruchomienie pociągów do portu w Duisburgu
Fot. Duisport / Hans Blossey

 

Ukrzaliznycia kontynuuje rozwój nowych usług w zakresie transportu towarów koleją do UE. Dzięki współpracy z największym na świecie portem rzecznym, firma będzie w stanie zorganizować zupełnie nową usługę "od drzwi do drzwi" dla ukraińskich i europejskich klientów. Pierwszy pociąg na trasie terminal CTS Liski - port Duisburg wyruszy latem tego roku.

Wszystkie ładunki przewożone koleją lub transportem drogowym będą akceptowane do przewozu. Wybierając nową usługę, klient będzie mógł dokładnie przewidzieć ostateczny koszt transportu i czas dostawy, ponieważ pociąg będzie jechał bez kolejek na granicy. Kolejną istotną zaletą kolei jest jej znacznie mniejszy wpływ na zanieczyszczenie środowiska.

Pomimo stosunkowo dużej odległości od morza, port jest wykorzystywany do transportu ładunków do innych krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Fot. Duisport / Hans Blossey

 

Port w Duisburgu znajduje się w pobliżu zbiegu rzek Ruhry i Renu, około 190 kilometrów od Morza Północnego. Jest to największy śródlądowy port rzeczny nie tylko w Europie, ale i na świecie. Port posiada 8 terminali kontenerowych.

Na obszarze portu w Duisburgu zainstalowało się około 300 firm, 100 z nich tylko w ciągu ostatnich 20 lat. Każdego roku do portu w Duisburgu przybywa i opuszcza ponad 20 000 statków i około 25 000 pociągów towarowych. Co tydzień Duisport obsługuje 400 regularnych połączeń w transporcie kombinowanym do ponad 80 miejsc docelowych w Europie i Azji. Około dwie trzecie ze 131 milionów ton towarów wysyłanych rocznie jest obecnie przewożonych koleją i statkami, a jedna trzecia – ciężarówkami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Koleje Azerbejdżańskie rozmawiają z chińczykami o zwiększeniu przewozów Korytarzem Środkowym Koleje Azerbejdżańskie rozmawiają z chińczykami o zwiększeniu przewozów Korytarzem Środkowym
Następny artykuł Prezes PKP S.A. przewodniczącym największej organizacji kolejowej na świecie Prezes PKP S.A. przewodniczącym największej organizacji kolejowej na świecie