Wakacje w Opolskiem? Z tygodniowym biletem POLREGIO podróżuj bez ograniczeń!

Wakacje w Opolskiem? Z tygodniowym biletem POLREGIO podróżuj bez ograniczeń!

08 lipca 2024 | Źródło: Polregio / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dla przedszkolaków z zerówki, uczniów i studentów przygotowaliśmy specjalną letnią ofertę. Dzięki niej mogą przez 7 dni bez limitu podróżować po województwie opolskim z biletem, który kosztuje jedynie 15 zł. Sprzedaż sezonowego biletu „OPOLSKIE wakacje – bilet tygodniowy” rusza 8 lipca, a korzystać można z niego do końca wakacji. Zachęcamy do odkrywania Opolskiego pociągami POLREGIO!

 

Wakacje w Opolskiem? Z tygodniowym biletem POLREGIO  podróżuj bez ograniczeń!
Fot. Kurier Kolejowy
Wyprawa do ZOO, zwiedzanie centrum miasta, a potem jeszcze wypad nad kąpielisko? Z wakacyjnym biletem POLREGIO planuj atrakcje bez ograniczeń i przekonaj się, jak wiele ma do zaoferowania województwo opolskie.

OPOLSKIE wakacje – bilet tygodniowy

„OPOLSKIE wakacje – bilet tygodniowy” to bilet sieciowy, który uprawnia do wielokrotnych przejazdów pociągami REGIO. Przez cały czas ważności oferty, czyli od 8 lipca do 1 września 2024 r., z biletu można korzystać bez ograniczeń. Od momentu zakupu bilet jest ważny przez 7 kolejnych dni. W sprzedaży jest do 26 sierpnia 2024 r.

Oferta obowiązuje na obszarze województwa opolskiego ograniczonego stacjami: Paczków, Lipki, Borucice, Wilków Namysłowski, Kostów, Sowczyce, Janinów, Jaworzno, Pludry, Błotnica Strzelecka, Sławięcice i Dziergowice.

Opolski bilet tygodniowy jest imienny. Trzeba go podpisać imieniem i nazwiskiem przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu i zawsze podczas podróży mieć dokument potwierdzający tożsamość.

Bilet można kupić w kasach i automatach biletowych, w pociągu u obsługi i przez system mPOLREGIO.

Odkrywaj Opolskie z biletem POLREGIO

Poznawanie województwa opolskiego może być wspaniałą przygodą. Oto wybrane atrakcje:

JuraPark – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

  • Największy tego typu park w Polsce, a jego częścią jest największy Park Dinozaurów w Europie – idealne miejsce dla dzieci zafascynowanych historią prehistorycznych zwierząt. W Parku Nauki i Rozrywki jest też m.in. nowoczesne muzeum ewolucji człowieka oraz magiczny Tunel Czasu, który przenosi w odległe epoki.

Opolski Ogród Zoologiczny

  • To miejsce, w którym dzieci mogą zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt. Opolskie ZOO oferuje wyjątkowe atrakcje, np. mini-zoo, gdzie dzieci mogą z bliska poznać i pogłaskać niektóre zwierzęta.

Muzeum Wsi Opolskiej

  • Skansen, w którym można zobaczyć tradycyjne, wiejskie chaty i budynki gospodarcze, dowiedzieć się, jak wyglądało życie na wsi w odległych czasach.

Park Linowy w Opolu

  • Świetna propozycja dla aktywnych osób. W parku są trasy o różnym stopniu trudności, które pozwolą na rozwijanie umiejętności wspinaczkowych i koordynacji.

Wieża Piastowska w Opolu

  • Od tego miejsca warto zacząć zwiedzanie Opola! Mierząca 35 m wieża to to pozostałość po Zamku Piastowskim i symbol miasta. Roztacza się z niej wspaniały widok.

Park Miejski w Opolu

  • Miejsce na relaks i zabawę na świeżym powietrzu. Park oferuje plac zabaw, ścieżki spacerowe. Są w nim malownicze stawy.

Głuchołazy

  • W weekendy z Opola Głównego pociągami można dojechać do urokliwego miasta położonego w Górach Opawskich, które przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku. W Głuchołazach liczne szlaki turystyczne prowadzą przez piękne krajobrazy i zabytkowe miejsca, np. przez Park Zdrojowy czy zabytkowy rynek.

Pełna treść warunków stosowania oferty jest dostępna na stronie internetowej POLREGIO.