PKP Intercity rzuca rękawicę samolotom

PKP Intercity rzuca rękawicę samolotom

27 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do niedawna przewoźnik nie chciał przyznać, że obawia się konkurencji lotniczej i autobusowej. Ale teraz gra w otwarte karty: oferta Super Bilet to zapowiedź agresywnej polityki w walce o pasażerów.

Fot. Adam Brzozowski

PKP Intercity zdaje sobie sprawę, że spadek liczby pasażerów w pociągach wynika z wydłużonych czasów podróży (w związku z remontami linii) oraz z coraz atrakcyjniejszej oferty konkurencji – lotniczej i drogowej. Dlatego zaczyna obniżać ceny biletów.

Podczas konferencji prasowej o przygotowaniach spółki na EURO 2012, Janusz Malinowski, prezes przedsiębiorstwa,  przyznał, że wprowadzenie biletów za 29 zł to odpowiedź na politykę przewoźników lotniczych.

- Nasi specjaliści na bieżąco monitorują ofertę przewoźników lotniczych i drogowych, ich możliwości przewozowe, ilość uruchamianych połączeń, a także liczbę przewożonych pasażerów – mówi Malinowski. - Obecnie jedynie na trasach do Wrocławia i Gdańska nie jesteśmy konkurencyjni wobec przewoźników z pozostałych gałęzi transportowych. Jednak wraz z zakończeniem modernizacji linii kolejowych przez PKP PLK konkurencja lotnicza będzie maleć – zaznacza.

Od 11 kwietnia, w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity, bilety w ofercie Super Bilet na pociągi kategorii Express (Ex) i Express Intercity (EIC) można nabyć już od 29 zł. Cena biletu obejmuje opłatę za przejazd i rezerwację miejsca.