DB Schenker Rail Spedkol ma już 15 lat

DB Schenker Rail Spedkol ma już 15 lat

27 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

DB Schenker Rail Spedkol, działająca w ramach grupy DB Schenker Rail Polska, obchodziła ostatnio 15-lecie istnienia na rynku. Spółka, wówczas pod nazwą Sped-kol Blachownia, powstała w 1997 r. w Kędzierzynie-Koźlu i świadczyła usługi w zakresie obsługi bocznic, przewozów i spedycji kolejowej.

Fot. DB Schenker Rail Polska

Pod obecną nazwą spółka funkcjonuje od 2009 r., kiedy to PCC Rail, ówczesny właściciel spółki, został zakupiony przez DB Schenker wraz z innymi spółkami.

W czasie swojego istnienia DB Schenker Rail Spedkol przechodził nie tylko zmiany nazwy, ale również systematycznie się rozwijał i poszerzał zakres swoich usług. Dziś DB Schenker Rail Spedkol świadczy wysokiej jakości usługi logistyczne obejmujące przewozy kolejowe, a w tym obsługę pojedynczych wagonów i grup wagonowych oraz spedycję kolejową i samochodową. Klienci mogą liczyć na dostosowanie oferty do ich indywidualnych potrzeb. Spółka jest również ważnym partnerem logistycznym dla DB Schenker Rail Polska.

Potwierdzeniem pozycji spółki na rynku przynależność do prestiżowego grona Diamentów Forbesa 2012, czyli przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększyły swoją wartość. Spółka otrzymała również wyróżnienie Gazeli Biznesu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł PKP Intercity rzuca rękawicę samolotom PKP Intercity rzuca rękawicę samolotom
Następny artykuł Nowe rolki iglicowe z KZN „Bieżanów” Nowe rolki iglicowe z KZN „Bieżanów”