Impreza pod parą na linii otwockiej!

Impreza pod parą na linii otwockiej!

02 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Takiego wydarzenia od dawna w Warszawie nie było. Drugiego czerwca, w ramach akcji „Letnisko z Artystami. Kierunek Wawer”, będzie można przejechać się zabytkowym pociągiem z Warszawy Gdańskiej do Falenicy.

„Letnisko z artystami. Kierunek Wawer” to akcja artystyczna w dzielnicy Wawer towarzysząca realizacji projektu Andrzeja Rukowicza „Dotkniecie Linii”.

Tematyka projektu związana jest z historią i rolą kolei w powstawaniu
i rozwoju miejscowości położonych wzdłuż tzw. Linii Otwockiej. Kulminacyjnym punktem projektu będzie przejazd zabytkowego pociągu parowego z Warszawy Gdańskiej do Falenicy.

Akcja „Letnisko z Artystami. Kierunek Wawer” obejmie działania artystyczne towarzyszące temu przejazdowi: W Kinokawiarni „Stacja Falenica” oraz na skwerze naprzeciwko stacji przygotowano specjalny program dla miłośników kolei i gwiazd międzynarodowego kina, a w nim  m.in. spektakle: „The Hotel Royal” w wykonaniu Teatru Akt, koncerty z udziałem zespołów „Il Canto”, „The Warsaw Dixielanders”, atrakcje dla dzieci: mini kolejka, bajka „Nad kolorową rzeczką”.

Ponadto będzie można obejrzeć projekcje filmów z udziałem przedwojennych gwiazd – mieszkańców osiedli należących współcześnie do dzielnicy Wawer oraz filmu o historii wawerskich stacji kolejowych, który powstał z materiałów archiwalnych.

To wszystko wydarzy się w Falenicy w godzinach 11.00 – 18.00. A na stacjach Wawer, Międzylesie, Radość wiele atrakcji podczas postoju pociągu.

"Kurier Kolejowy" jest patronem medialnym tego niezwykłego wydarzenia.