MTiK kupi symulator tramwaju 105N

MTiK kupi symulator tramwaju 105N

04 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Radio Szczecin informuje, że Muzeum Techniki i Komunikacji otrzymało dotację resortu kultury na zakup symulatora jazdy popularnym tramwajem 105N.

Fot. Szczecinolog, Wikipedia

- Ktoś, kto przyjdzie obejrzeć wystawę, będzie mógł nie tylko zobaczyć stare tramwaje, ale będzie miał też możliwość przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy motorniczy – powiedział na antenie radia Stanisław Horoszko, dyrektor muzeum.

Urządzenie będzie składało się z czoła tramwaju wraz z przednimi drzwiami. Każdy, kto zechce skorzystać z symulatora, zasiądzie przy prawdziwym pulpicie sterowniczym.

Symulator zostanie zakupiony na przełomie 2012 i 2013 roku. MTiK otrzymało dotację wysokości 79 tys. zł. Nie jest znany całkowity koszt zakupu symulatora.

Fot. Radomil, Wikipedia

Konstal 105N to tramwaj wytwarzany w latach 1973 - 1979 przez zakłady Konstal w Chorzowie. Wersja wąskotorowa tego tramwaju oznaczona została jako 805N. Obecnie większość pojazdów została skasowana albo przebudowana na wagony Konstal 105Na/805Na. Pojedyncze sztuki są nadal w ruchu liniowym w niektórych miastach w Polsce (Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław) lub uczestniczą w przejazdach okolicznościowych jako pojazdy zabytkowe (Gdańsk).