Paraliż Wrocławia Głównego testem dla służb

Paraliż Wrocławia Głównego testem dla służb

08 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Po uderzeniu pioruna w szafę sterującą urządzeniami srk wstrzymano ruch pociągów na i do stacji Wrocław Główny. Wznowienie pociągów nastąpi po przejściu na sterowanie ręczne.

Fot. PKP S.A.

Do zdarzenia doszło o godzinie 10.30. Do akcji przystąpiły kolejowe służby energetyczne, zabezpieczenia i Straż Ochrony Kolei, która zabezpieczała teren i pasażerów pociągów, w tym jednego pociągu z kibicami.

Unieruchomione zostały 4 pociągi w stacji Wrocław Główny oraz 6 jadących do Wrocławia Głównego. Na dworzec skierowano 28 wolontariuszy a na stację Mikołajów czterech.

Według zapowiedzi przywrócenie ruchu pociągów na sterowaniu ręcznym nastąpi o godzinie 12.

Akcja zabezpieczania Dworca Głównego w stolicy Dolnego Śląska, jego pasażerów oraz usuwania skutków awarii została przeprowadzona w ramach ćwiczeń o kryptonimie Libero II organizowanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i spółkę PL.2012. Ćwiczenia mają sprawdzić gotowość wszystkich służb do funkcjonowania podczas EURO 2012.

Ćwiczenia odbywają się w kilku miejscach na terenie całego kraju w dniach 8 - 9 maja. Będą trwały łącznie 30 godzin.

Nieco wcześniej odbyły się ćwiczenia na bocznicy w Małaszewiczach, gdzie służby usuwały skutki wykolejenia cystern z amoniakiem.