110 tys. pasażerów PKP IC podczas majówki

110 tys. pasażerów PKP IC podczas majówki

09 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W czasie ostatniego weekendu, 5 i 6 maja, spółka PKP Intercity uruchomiła 523 składy, w tym 78 międzynarodowych, które dodatkowo wzmocniła ponad 150 dodatkowymi wagonami. Dla przewoźnika był to ostatni tak duży sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej.

Fot. arch. PKP Intercity

W związku z wydłużonym weekendem majowym i wzmożonym ruchem pasażerskim w tym okresie, PKP Intercity wzmocniło o dodatkowe wagony najpopularniejsze pociągi wracające z i jadące do miejscowości turystycznych. Przewoźnik udostępnił również tablice frekwencji, w których pasażer mógł na bieżąco sprawdzać szacowaną zajętość w pociągach.

- W pierwszy weekend maja we wszystkich środkach komunikacji – samochodach, autobusach, samolotach i pociągach, nastąpił wzmożony ruch z uwagi na powroty z majówki. W przypadku PKP Intercity zauważyliśmy średnio 41-proc. wzrost sprzedaży biletów w stosunku do „zwykłego” weekendu” – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity. 

W sumie podczas całej majówki przewoźnik uruchomił 28 dodatkowych składów, a 78 pociągów zostało wzmocnionych dodatkowymi wagonami.