110 tys. pasażerów PKP IC podczas majówki

110 tys. pasażerów PKP IC podczas majówki

09 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W czasie ostatniego weekendu, 5 i 6 maja, spółka PKP Intercity uruchomiła 523 składy, w tym 78 międzynarodowych, które dodatkowo wzmocniła ponad 150 dodatkowymi wagonami. Dla przewoźnika był to ostatni tak duży sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej.

Fot. arch. PKP Intercity

W związku z wydłużonym weekendem majowym i wzmożonym ruchem pasażerskim w tym okresie, PKP Intercity wzmocniło o dodatkowe wagony najpopularniejsze pociągi wracające z i jadące do miejscowości turystycznych. Przewoźnik udostępnił również tablice frekwencji, w których pasażer mógł na bieżąco sprawdzać szacowaną zajętość w pociągach.

- W pierwszy weekend maja we wszystkich środkach komunikacji – samochodach, autobusach, samolotach i pociągach, nastąpił wzmożony ruch z uwagi na powroty z majówki. W przypadku PKP Intercity zauważyliśmy średnio 41-proc. wzrost sprzedaży biletów w stosunku do „zwykłego” weekendu” – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity. 

W sumie podczas całej majówki przewoźnik uruchomił 28 dodatkowych składów, a 78 pociągów zostało wzmocnionych dodatkowymi wagonami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Szczegóły tragicznego wypadku na linii WKD Szczegóły tragicznego wypadku na linii WKD
Następny artykuł Za 14 miesięcy zmodernizują tabor PKP SKM Za 14 miesięcy zmodernizują tabor PKP SKM