Siedem TRAXX-ów trafi do Skandynawii

Siedem TRAXX-ów trafi do Skandynawii

15 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Bombardier otrzymał zamówienie od firmy Bure na dostawę lokomotyw Bombardier TRAXX F140 AC. Ich nadzwozia powstaną we Wrocławiu.

Fot. TomasWolf, Wikipedia

Lokomotywy przeznaczone są do transportu towarowego w Szwecji oraz Norwegii. Dostawa pojazdów przewidziana jest na czwarty kwartał 2012 roku. Wartość kontraktu wynosi ok. 24 mln euro.

Bure zakupił lokomotywy, aby następnie wyleasingować pojazdy operatorowi RushRail AB. W kwietniu RushRail zdobył wieloletni kontrakt na usługi transportowe dla Trätåg AB, firmy  logistycznej należącej do Stora Enso and Korsnäs. Lokomotywy przeznaczone będą do transportu produktów leśnych, drewna, papierówki oraz biopaliw. RushRail w efektywny i przyjazny środowisku sposób będzie wykorzystywać transport szynowy do transportu drewna oraz innych produktów leśnych z terminali drewna Stora Enso and Korsnäs do ich zakładów produkcyjnych w środkowej części Szwecji. Jest to jeden z największych tego typu kontraktów w Szwecji.

Produkcja lokomotyw odbywać się będzie w fabryce Bombardiera w Kassel. Nadwozia powstaną we Wrocławiu, wózki w Siegen, a napędy i sterowanie w zakładach w Mannheim i Hennigsdorf.

Lokomotywy będą zasilane napędami BOMBARDIERMITRAC. Wyposażone zostaną również w systemy sterowania MITRAC.