Wrocław: 71 pociągów więcej na EURO 2012

Wrocław: 71 pociągów więcej na EURO 2012

PODZIEL SIĘ

W czasie mistrzostw EURO 2012, PKP Intercity zapewni 17 dodatkowych połączeń do Wrocławia. Z kolei samorząd województwa zapłaci za 54 dodatkowe połączenia regionalne, które dowiozą do stolicy Dolnego Śląska kibiców m.in. z Kłodzka, Głogowa, Jeleniej Góry i Zgorzelca.

Fot. Marek Miłkowski

Najważniejsze daty podczas zbliżającego się turnieju EURO 2012 we Wrocławiu to 8, 12 i 16 czerwca. Specjalnie na te dni zamówiono  dodatkowe pociągi, które dowiozą kibiców na wrocławską arenę mistrzostw.

Oprócz dodatkowych połączeń regionalnych i realizowanych przez PKP Intercity kibice z zagranicy zamówili u przewoźnika 18 połączeń międzynarodowych. Wszystkie te pociągi uzupełnią istniejące rozkłady jazdy.

Dodatkowe połączenia międzynarodowe na 8, 12 i 16 czerwca:

Mecz Czechy – Rosja 8 czerwca
Kibiców z Rosji przywiezie pięć pociągów z Terespola (skomunikowanych z pociągami z Moskwy), które przyjadą do Wrocławia od 4 do 12 godzin przed rozpoczęciem meczu. 9 czerwca, po zakończeniu spotkania kibice zostaną odwiezieni z Dworca Głównego czterema pociągami do Terespola i jednym do Brześcia.

Kibiców z Czech przywiozą dwa pociągi: z Pragi i Pardubic oraz Brna i Ostrawy, które przyjadą do Wrocławia od 5 do 6 godzin przed rozpoczęciem meczu. Następnego dnia fanów odwiozą trzy pociągi, które pojadą do Pragi i Lichkova oraz Bohumina i Brna.

Mecz Czechy - Grecja 12 czerwca
Kibiców z Czech przywiozą dwa pociągi: z Pragi i Lichkova oraz Bohumina i Brna. Pociągi te przyjadą do Wrocławia od 3 do 4 godzin przed rozpoczęciem meczu. Po meczu  kibice zostaną odwiezieni z Dworca Głównego trzema pociągami w relacjach do Bohumina i Brna, Pragi i Pardubic oraz Brna i Ostrawy.

Mecz Czechy - Polska 16 czerwca

Kibiców z Czech przywiozą dwa pociągi: z Pragi i Lichkova oraz Bohumina i Brna. Pociągi te przyjadą do Wrocławia od 5 do 6 godzin przed rozpoczęciem meczu. Po meczu kibice zostaną odwiezieni z Dworca Głównego trzema pociągami w niedzielę, 17 czerwca, w relacjach do Bohumina i Brna, Pragi i Pardubic oraz Brna i Ostrawy.

Pełna lista pociągów dodatkowych