Poznań: starym tramwajem na Noc Muzeów

Poznań: starym tramwajem na Noc Muzeów

16 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Nocny Poznań, zabytki, miejski gwar, historia, nowoczesność, ciekawość - te pojęcia niezaprzeczalnie kojarzą się z Nocą Muzeów. Kojarzy się z nią także uruchamiana od kilku lat specjalna linia tramwajowa M. Także i w tym roku, w nocy z 19 na 20 maja, zabytkowa "eMka" dowiezie pasażerów do najważniejszych muzeów w stolicy Wielkopolski.

Fot. MPK Poznań

Trasa specjalnego tramwaju będzie prowadzić z Gajowej, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce dawna zajezdnia tramwajowa, śródmiejskimi ulicami, przez most Św. Rocha i ul. Jana Pawła II, aż do Śródki, skąd obok majestatycznej Katedry, skieruje się znowu w stronę Gajowej. Tramwaje linii M będą odjeżdżać z okolic starej zajezdni w godzinach 17.00 – 23.00 co 30 minut. Pasażerowie, którzy będą chcieli zwiedzić Muzeum Komunikacji MPK Poznań , powinni wybrać jeden z trzech specjalnych kursów: o godz. 17.00, 19.00 lub 21.00.

Noc Muzeów w Poznaniu - 19/20 maja 2012

Dla fanów motoryzacji, MPK uruchomi także specjalną linię autobusową. Zabytkowy Ikarus obierze kurs na południe, przez centrum docierając do Wildy i do Instytutu Pamięci Narodowej. Stamtąd wróci na ul. Gajową. Naturalnie pasażerom towarzyszyć będą - jak za dawnych lat - konduktorzy w historycznych mundurach. W te postaci wcielą się członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu.