Akcja „Zatrzymaj się i żyj!” po raz ósmy

Akcja „Zatrzymaj się i żyj!” po raz ósmy

17 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Już za tydzień PKP Polskie Linie Kolejowe zainaugurują ósmą edycję kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”. Z tej okazji w ponad 20 miejscach w całej Polsce odbędą się symulacje wypadków oraz pogadanki edukacyjne.

Fot. PKP PLK

Podczas inauguracji przeprowadzone zostaną symulacje wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w 22 miastach Polski. W Warszawie symulacja wypadku będzie miała miejsce na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Zabranieckiej. Oprócz tego wystąpi sławny rajdowiec Maciej Wisławski, będzie można skorzystać z symulatora dachowania i symulatora zderzenia, wykonać test alkogogli, zobaczyć mobilny system monitoringu i stoisko edukacyjne.

Natomiast we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krowi PCK im. Zofii Szlenkierówny zostanie zorganizowana zbiórka krwi w budynku Centrali PKP PLK przy ul. Targowej 74 w Warszawie. Każdy kto będzie chciał wyrazić swoje poparcie dla celów kampanii, będzie mógł w godzinach 9.00-14.00 oddać krew dla osób poszkodowanych w wypadkach kolejowo-drogowych.

Mapa lokalizacji symulacji wypadków i briefingów prasowych