Finał „Magicznej kolei w moim regionie”

Finał „Magicznej kolei w moim regionie”

17 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Poznaliśmy trzy, zwycięskie drużyny, które wykazały się największą wiedzą o kolei oraz kreatywnością i zdobyły nagrody w konkursie skierowanym do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Najlepsza okazała się ekipa z „Elektryka” z Nowej Soli.

Fot. arturzasada.pl

Łukasz Urbański, Mateusz Łuczak i Damian Nawrocki są zwycięzcami finału konkursu wiedzy o kolei. Opiekunem uczniów Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 “Elektryk” im. Włodzimierza Krukowskiego w Nowej Soli był Mariusz Niemycki.

Drugie miejsce zajęli chłopcy z Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie: Kamil Stępień, Jakub Skuratowski i Krzysztof Łubiński (opiekun: Izabela Szczęsna-Hajdas), a trzecie podopieczni Rafała Szymczaka z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu: Magda Janczewska, Magdalena Słowińska i Aleksandra Zakrzewska.

Laureaci w nagrodę otrzymali iPady, dyski zewnętrzne oraz odtwarzacze mp4.

Konkurs pt. “Magiczna kolej w moim regionie”, zorganizowany został przez Artura Zasadę, posła do Parlamentu Europejskiego, wraz z PKP S.A. oraz PKP LHS, pod patronatem Kuriera Kolejowego i Gazety Wyborczej.

Finał zabawy odbył się 17 maja w Zielonej Górze, w biurze Artura Zasady. W drugim etapie konkursu wzięło udział 5 drużyn.

Celem konkursu było promowanie kolei jako alternatywnej formy komunikacji publicznej oraz umożliwienie uczniom prezentacji zainteresowań i uzdolnień.

Dodatkowo konkurs miał zwrócić uwagę na rolę kolei, która znacznie przysłużyła się rozwojowi województw lubuskiego i zachodniopomorskiego oraz jej obecnej funkcji jako ekologicznego środka transportu masowego.

Wydarzenia związane z konkursem można było śledzić na stronie arturzasada.pl