Pociągiem do Paryża już od 3 czerwca

Pociągiem do Paryża już od 3 czerwca

20 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pierwszy pociąg do stolicy Francji, którym możemy się zabrać pojedzie 3 czerwca, dwie minuty po północy. Podróżni mogą wsiąść do niego na stacjach Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna i Poznań Główny.

Fot. Rafał Wilgusiak

Pociąg RŻD relacji Moskwa - Paryż od dawna przejeżdżał przez terytorium Polski i miał u nas postoje techniczne. Dzięki umowie PKP Intercity z Kolejami Rosyjskimi, teraz będzie miał również postoje handlowe.

Pierwszego czerwca zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na ten pociąg, a od 3 czerwca będzie on zabierał pasażerów na stacjach Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna i Poznań Główny.

Najtańszy bilet będzie kosztował 242 euro – mówi Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka PKP Intercity. – Jest to miejsce w trzyosobowym przedziale sypialnym drugiej klasy – dodaje.

Podróż na całej trasie, z Moskwy, przez Warszawę, Poznań i Berlin do Paryża trwa 38 godzin. W Polsce do pociągu doczepiany jest wagon restauracyjny spółki WARS, który serwuje posiłki do końca trasy oraz w drodze powrotnej do Warszawy.