Kraków: złapany po pomalowaniu tramwaju

Kraków: złapany po pomalowaniu tramwaju

21 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Szybkie i zdecydowanie działanie dwóch motorniczych krakowskiego MPK sprawiło, że udało się na gorącym uczynku zatrzymać sprawcę dewastacji tramwaju oraz automatu biletowego.

Fot. MPK Kraków

Do zdarzenia doszło w czwartek rano, 17 maja. Młody chłopak malował wagon linii nr 19 stojący na przystanku św. Gertrudy. Zauważył to motorniczy tramwaju linii nr 18, nadjeżdżający z przeciwka. Natychmiast zatrzymał tramwaj i pobiegł zatrzymać sprawcę dewastacji. Pomógł mu w tym także motorniczy tramwaju linii nr 10. Razem udało im się zatrzymać graficiarza do przyjazdu policji. Okazało się, że ta sama osoba, która zniszczyła tramwaj, zdewastowała także automat biletowy oraz autobus.

Warto podkreślić, że obaj motorniczowie, którzy wykazali się odwagą i zdecydowanym działaniem otrzymali specjalne podziękowania oraz nagrody od zarządu MPK.

To nie jedyny przypadek, kiedy udało się złapać osobę malującą graffiti na tramwajach.
Policja bardzo szybko ujęła mężczyznę, który we wtorek, 15 maja zniszczył swoimi malowidłami prawie 40 szyb w czterech wagonach na pętli w Bronowicach Małych. Za ten czyn został mu już postawiony zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia.

Krakowskie MPK od sprawców będzie się domagało zwrotu kosztów za usunięcie graffiti, które mogą wynieść nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.