Udany festyn „Bezpiecznie Koleją do szkoły”

Udany festyn „Bezpiecznie Koleją do szkoły”

22 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Blisko sto osób w różnym wieku uczestniczyło w festynie na kieleckim dworcu PKP. Impreza miała edukacyjny charakter i zorganizowana została głownie z myślą o młodzieży dojeżdżającej do szkoły koleją.

Fot. Zbigniew Piotr Kotarba

To był festyn na 102 - tak w skrócie należy podsumować imprezę, którą już po raz piąty zorganizowały PKP S.A. Rejon Dworców Kolejowych w Krakowie. Jej głównym celem była edukacja młodzieży w wieku szkolnym i osób starszych, dojeżdżających do szkoły i pracy koleją.

- Z uwagi na zainteresowanie możemy podsumować, że była to potrzebna i udana impreza. W jej trakcie  odbyły się nie tylko pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez kierownika drużyny konduktorskiej, ale też można było zmierzyć sobie ciśnienie i poziom glukozy we krwi czy wysłuchać porad dietetyka. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wyjaśnień ekspertów dotyczących zasad postępowania podczas wypadków komunikacyjnych oraz bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego a także obejrzała pokazy tresury psów służbowych Straży Ochrony Kolei – opowiada Jan Stolarczyk, z Zarządu Dworców Kolejowych w Kielcach, jeden z pomysłodawców festynu.

Współorganizatorem festynu pn. „Bezpiecznie Koleją do szkoły” były spółki PKP PLK, PKP Energetyka, PKP Intercity, oraz SOK.