Pasażerowie PR pojeżdżą po stolicy za 3,60 zł

Pasażerowie PR pojeżdżą po stolicy za 3,60 zł

22 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W siedzibie warszawskiego ZTM podpisano umowę dotyczącą Biletu Warszawskiego. Na mocy umowy pasażerowie pociągów interREGIO będą mogli po dotarciu do stolicy przez godzinę jeździć komunikacją miejską. O ile wykupią wcześniej, wraz z biletem na pociąg, Bilet Warszawski (jako opcję) za 3,60 zł.

Fot. Michał Wójcicki

- Każdego dnia w Warszawie kończą lub rozpoczynają swój bieg 32 pociągi Przewozów Regionalnych. Ich pasażerowie będą mogli wykupić opcję Biletu Warszawskiego, dzięki któremu dotrą z dworca do miejsca docelowego. Aby bilet był ważny, należy przed wejściem do pojazdu komunikacji miejskiej wpisać na nim godzinę rozpoczęcia podróży– informuje Leszek Ruta, prezes ZTM.

Bilet jest ważny przez 60 minut przed odjazdem pociągu ze stolicy, lub przez 60 minut po jego przybyciu do Warszawy i obowiązuje tylko w 1 strefie komunikacji miejskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego negocjuje też warunki sprzedaży Biletu Warszawskiego przez innych przewoźników. Prawdopodobnie od 1 czerwca podobny bilet będzie obowiązywał w Kolejach Mazowieckich na linii lotniskowej. Umowa z PKP Intercity dotycząca Biletu Warszawskiego będzie obowiązywać najprawdopodobniej od 1 lipca.

- Bilet Warszawski będzie obowiązywał jako dodatkowa opcja, zatem będzie można go łączyć z innymi promocjami Przewozów Regionalnych – informuje Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes tej spółki.

Oprócz rozmów z Kolejami Mazowieckimi i PKP Intercity, stołeczne ZTM konsultuje z łódzkim przewoźnikiem miejskim wprowadzenie wspólnego biletu elektronicznego dla obu miast. Być może będzie on funkcjonował od początku września, bądź października br.

Wykaz pociągów PR do Warszawy objętych Biletem Warszawskim (plik Excel)

Wykaz pociągów PR z Warszawy objętych Biletem Warszawskim (plik Excel)