KM i SKM będą honorować swoje bilety

KM i SKM będą honorować swoje bilety

22 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego porozumiał się z Kolejami Mazowieckimi w sprawie pociągów na lotnisko Chopina. Między 1 czerwca i 1 lipca, czyli podczas EURO 2012 w pociągach KM i SKM będą honorowane te same bilety.

Fot. Adam Brzozowski

Głównym przewoźnikiem kursującym z centrum stolicy do nowo wybudowanej stacji na lotnisku Chopina będzie Szybka Kolej Miejska. Jednak zezwolenie na uruchomienie pociągów otrzymały też Koleje Mazowieckie.

Decyzja o dopuszczeniu dwóch przewoźników na lotniska wzbudziła kontrowersje: obaj operatorzy mają inne taryfy i systemy biletowe. Podróżni, którzy dotrą samolotami do stolicy będą z pewnością mieli problem w zrozumieniu tych różnic oraz z zakupem odpowiedniego biletu.

ZTM porozumiał się jednak z KM i podczas EURO 2012 jadąc z lotniska do Warszawy Wschodniej pociągiem KM można posiadać zarówno ważny bilet KM jak i bilet ZTM (jednorazowy lub okresowy). I jednocześnie w pociągach SKM ważne będą bilety Kolei Mazowieckich.

KM informują, że umowa z ZTM zostanie podpisana w najbliższych dniach. W pierwszym etapie będzie obowiązywała do końca mistrzostw, czyli do 1 lipca. Ale będą również prowadzone rozmowy między ZTM a KM w sprawie wprowadzenia tego rozwiązania na stałe.