Zmiany w rozkładach linii SKM Warszawa

Zmiany w rozkładach linii SKM Warszawa

24 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 1 czerwca uruchomiona zostanie nowa linia kolejowa do Lotniska Chopina. W zwiazku z tym wydłużona zostanie trasa linii S2 wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach linii S1 i S9.

Fot. Dominik Skudlarski

Uruchomiona zostanie także nowa linia SKM – S3, która połączy Legionowo ze Stadionem Narodowym i Lotniskiem Chopina. Do lotniska zostanie wydłużona również trasa linii S2, która obecnie kursuje między Sulejówkiem a Dworcem Zachodnim.

Szczegółowe informacje dotyczące połączeń lotniskowych.

Linia S1

Większych zmian w przypadku tej linii nie będzie. Warto jednak odnotować, że ze względu na EURO, zawieszony został harmonogram prac modernizacyjnych na tej linii. W związku z tym przywrócony zostanie regularny „takt” kursowania pociągów na tej linii. Będą (z drobnymi odstępstwami) znów odjeżdżały z przystanków co pół godziny.

Linia S9

W związku z uruchomieniem linii S3, częstotliwość kursowania linii S9 zostanie zmniejszona. Pociągi będą kursowały raz na godzinę (jedynie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego linia zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami).

Dodatkowo, ze względów technicznych (ograniczona liczba krawędzi peronowych), od 1 czerwca pociągi S9 będą kursować wyłącznie na trasie Warszawa Gdańska – Legionowo Piaski/Wieliszew. Nie będzie kursów na trasie Warszawa Gdańska – Legionowo.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Specjalistyczny Unimog w MPK Poznań Specjalistyczny Unimog w MPK Poznań
Następny artykuł Dzień Matki z PKP IC na Dworcu Centralnym Dzień Matki z PKP IC na Dworcu Centralnym