Dzień Matki z PKP IC na Dworcu Centralnym

Dzień Matki z PKP IC na Dworcu Centralnym

24 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Konkursy, zgadywanki i cenne porady Doroty Zawadzkiej – to tylko niektóre atrakcje, jakie
PKP Intercity oraz Hotel Przyjazny Rodzinie przygotowały dla rodzin z dziećmi z okazji Dnia Matki. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 26 maja, w hali głównej Dworca Centralnego, od 12.00 do godziny 13.30.

Fot. Adam Brzozowski

Do udziału w zabawie PKP Intercity zaprasza wszystkie rodziny, które chciałby spędzić sobotnie popołudnie w miłej atmosferze. Zarówno dla dzieci jak i dla mam, przewoźnik przygotował szereg atrakcji. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą podróżowania i kolei oraz umieścić życzenia dla mam na dużej tablicy ustawionej w hali głównej dworca.  Natomiast Mamy, będą miały okazję spotkania z Dorotą Zawadzką, która specjalnie na tę okazję przygotowała zestaw porad o tym jak bezpiecznie i wygodnie podróżować z dziećmi.  

Dla najmłodszych biorących  udział w imprezie, Intercity przygotowało również książeczki edukacyjne pt. „Kolorowa Podróż”. Broszurka w ciekawy i zabawny sposób opowiada o zagadnieniach związanych z transportem szynowym. Na 16 stronach twórcy umieścili ilustracje wraz z  krótkim komentarzem o charakterze edukacyjnym, a także czarno-białe obrazki do pokolorowania, rebusy
i inne zadania do rozwiązania. Młody podróżnik, dzięki lekturze książeczki może poznawać ciekawostki dotyczące lokomotyw, pociągów i dworców oraz odkryć tajniki zawodów związanych z kolejnictwem.  Kolorowanka porusza bowiem nie tylko tematykę Intercity, ale przybliża także czym zajmuję się kasjer, konduktor czy rewizor.

Starsze dzieci otrzymają zeszyty edukacyjne pt. „Poznaj z nami Świat Kolei” zdradzające kolejowe ciekawostki i zachęcające do podróżowania.