Wakacyjny rozkład Przewozów Regionalnych

Wakacyjny rozkład Przewozów Regionalnych

29 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Nowe pociągi wakacyjne nad morze i w góry, dodatkowe terminy kursowania wybranych pociągów interREGIO na czas trwania Mistrzostw EURO 2012 to najważniejsze zmiany w ofercie połączeń dalekobieżnych Przewozów Regionalnych od 1 czerwca 2012 r.

Fot. Kuba Batorowicz

Jak co roku Przewozy Regionalne wzbogacają swoją ofertę przewozową o pociągi do popularnych miejscowości turystycznych. Na letni wypoczynek w górach czy nad morzem najwygodniej dojechać pociągiem.

W tym roku na Wybrzeże będzie docierało aż 7 sezonowych pociągów interREGIO: „Delfin” z Poznania do Kołobrzegu, „Bosman” z Warszawy do Świnoujścia przez Poznań, „Wolin” z Poznania do Świnoujścia, „Barbakan” z Katowic do Świnoujścia przez Poznań oraz „Harpun” z Lublina do Kołobrzegu przez Warszawę i Bydgoszcz.

Wszystkie pociągi wyruszą na trasy już 30 czerwca. „Delfin”, „Bosman” i „Barbakan”  będą kursowały codziennie na całej trasie, „Wolin” w weekendy, „Harpun” codziennie z Warszawy, a w poniedziałki, soboty i niedziele dodatkowo z Lublina. Aby odpowiedzieć na potrzeby kibiców podróżujących do miast, w których będą się odbywały piłkarskie rozgrywki, Przewozy Regionalne rozszerzyły terminy kursowania wybranych pociągów interREGIO. Pociągi „Bursztyn” z Katowic do Gdyni i „Lazur” z Łodzi do Gdyni wyjadą na trasy już 7 czerwca.

Z sezonowych pociągów interREGIO z pewnością chętnie skorzystają również miłośnicy wspinaczki, górskich wędrówek czy wypoczynku w uzdrowiskach. W sezonie letnim „Giewont” będzie kursował w dwóch wariantach. W soboty pociąg pojedzie z Zakopanego do Opola przez Rabkę Zdrój, Żywiec, Bielsko-Białą, Katowice, a w drogę powrotną wyruszy w niedzielę. Nowością będzie wariant tego pociągu z Częstochowy do Zakopanego (w soboty, powrót w niedzielę). Z myślą o turystach odwiedzających Beskid Sądecki i Beskid Niski lub krynickie uzdrowisko Przewozy Regionalne uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy do Krynicy Zdrój. Pociąg interREGIO „Nikifor” będzie wyjeżdżał ze stolicy połączony ze składem „Gubałówki” do Zakopanego. Skład do Krynicy będzie kursował od 1 czerwca do 30 września, a do Zakopanego w długi weekend czerwcowy (7-10 czerwca).

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy przyniesie również zmiany w terminach kursowania pociągów IR pomiędzy Łodzią i Krakowem. Pociągi interREGIO „Reymont” oraz „Semafor” będą kursowały w dniach, w których cieszą się największym zainteresowaniem pasażerów, czyli w piątki i w niedziele.

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK na trasie Kraków – Przemyśl, od 29 czerwca do 2 września br. pociągi interREGIO: „WOŚP” z Warszawy do Przemyśla i z Rzeszowa do Warszawy, „Reymont” z Łodzi do Przemyśla (i w relacji przeciwnej) oraz „Galicja” z Przemyśla do Jeleniej Góry i z Jeleniej Góry do Rzeszowa będą kursowały w skróconych relacjach do lub z Krakowa.