Wyremontują most na linii Elbląg-Bogaczewo

Wyremontują most na linii Elbląg-Bogaczewo

29 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont mostu kolejowego w województwie warmińsko-mazurskim na linii nr 204 Malbork - Braniewo - Granica Państwa. Na czas prowadzonych robót prędkość pociągów przejeżdżających przez most będzie ograniczona do 30 km/h.

Fot. Magnus Manske, Wikimedia

Stan mostu nie jest obecnie zadowalający. W wielu miejscach ubytki betonu i cegieł na  przyczółkach i filarach mają głębokość do 9 cm. Ściany czołowe są zniszczone. Na płycie mostu można zobaczyć wysięki wody. Poręcze są mocno skorodowane. Rejon mostu porośnięty jest krzakami i trzciną.
Prace przewidują oczyszczenie mostu, odtworzenie rowów odpływowych na długości 10m, naprawę izolacji płyty, parapetów, przyczółków i filarów przez wzmocnienie siatką i warstwą betonu, podwyższenie ścian czołowych, odtworzenie i dwukrotne malowanie farbą poręczy, a także montaż konstrukcji odciążającej toru.

Zamawiający wybierze wykonawcę, który przedstawi najniższą cenę za realizację zamówienia. Oferty można składać do 6 czerwca 2012 r. Termin realizacji zamówienia wynosi 45 dni od daty podpisania umowy.