PKP Cargo jeździ do austriackiej granicy

PKP Cargo jeździ do austriackiej granicy

19 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Tym razem stacją docelową transportów jest austriacka stacja Leoben-Donawitz, do której we współpracy z firmą Rail Cargo Austria realizowane są przewozy slabów (półproduktów stalowych) dla koncernów ArcelorMittal oraz Voestalpine.

Fot. PKP Cargo

Pierwszy pociąg, złożony z 4-osiowych platform, odjechał 15 czerwca ze stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa. Następnie, zgodnie z rozkładem jazdy, pociąg przekroczył granicę Polski (stacja Petrovice u Karvine), by po niecałych czterech godzinach dotrzeć do granicy czesko-austriackiej w Breclaviu. Tam został przekazany austriackiemu operatorowi.Na terenie Republiki Czeskiej pociąg został obsłużony jedną z wielosystemowych lokomotyw E189 Siemens, które tam na stałe prowadzą przewozy samodzielnie realizowane przez PKP CARGO.

W początkowym okresie przewozy mają być realizowane 6-7 razy w miesiącu, ale docelowo ich częstotliwość ma się sukcesywnie zwiększać.

Trwają prace nad pozyskaniem kolejnych samodzielnych przewozów na terenie Czech, Słowacji, Niemiec oraz Austrii (w tym w tranzycie do innych państw).