DB Schenker narzeka na stan infrastruktury

DB Schenker narzeka na stan infrastruktury

20 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

DB Schenker Rail Polska zwraca uwagę na nienajlepszy stan infrastruktury kolejowej na terenie Górnego Śląska. Zdaniem przewoźnika, przy obecnych wysokich stawkach dostępu, powinien być on zdecydowanie lepszy.

Fot. DB Schenker Rail Polska

- Stan infrastruktury ma bezpośredni wpływ na działalność transportową wszystkich przewoźników powodując wydłużenie czasu transportu ze względu na bardzo niskie prędkości oraz konieczność objazdów trasami zastępczymi, co oczywiście podwyższa koszty transportu. Niezbędne jest również wtedy użycie większej ilość wagonów oraz lokomotyw - informuje biuro prasowe przewoźnika.

- Niezrozumiałe jest dla nas, że za tak fatalny stan infrastruktury i niedogodności z tym związane, przewoźnicy kolejowi muszą płacić tak wysokie stawki dostępu do infrastruktury, które należą do jednych z najwyższych w Europie Środkowe – uważają przwedstawiciele DB Schenker Rail Polska.

Konsekwencją złego stanu torów jest m.in. usypywanie węgla z transportów. Wolno jadący pociąg staje się bardzo łatwym łupem dla złodziei. Walka z nimi to czasami zabawa w kotka i myszkę.

- Jedynym skutecznym, ale również kosztochłonnym procesem jest wynajmowanie ochrony. Wszelkie inne zabezpieczenia techniczne wagonów nie są mile widziane przez klientów, gdyż utrudniają i wydłużają czas rozładunku, mogą też ograniczać możliwość uniwersalnego wykorzystania wagonu. Oczywiście zagwarantowanie 100% zabezpieczenia nie zawsze jest możliwe – podkreśla spółka w przysłanym do redakcji oświadczeniu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Ruszyły targi Czech Raildays w Ostrawie Ruszyły targi Czech Raildays w Ostrawie
Następny artykuł Wrocław Główny ma podziemny parking Wrocław Główny ma podziemny parking