W sobotę ruszy wakacyjny pociąg do Mielna

W sobotę ruszy wakacyjny pociąg do Mielna

20 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Tak jak rok temu, tak i w tym roku wczasowicze i turyści dojadą do Mielna pociągiem. Pierwszy wakacyjny pociąg ruszy z Koszalina nad morze w sobotę, 23 czerwca 2012 r.

Fot. Przemysław B. Jezierski

Odjazd o godz. 9.25, przyjazd 9.40.  Połączenie kolejowe na linii Koszalin – Mielno Koszalińskie będzie funkcjonować przez całe wakacje, do 2 września.

Do uruchomienia wakacyjnego pociągu doszło dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiego
z Miastem Koszalin i Gminą Mielno.

Możliwość uruchomienia sezonowych przewozów pasażerskich na trasie Koszalin – Mielno Koszaliński przewiduje obowiązująca „Umowie ramowej o świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2009 - 2012” nr  WIiT.II-84/2009 z dnia 16 grudnia 2009 r.

Finansowanie przewozów na tej trasie wzięły na siebie budżety Miasta Koszalin i Gminy Mielno. Województwo uczestniczy w realizacji wspólnego zadania w zakresie organizacji przewozów, oraz ponadto udostępnia własny klimatyzowany pojazd szynowy. 

Usługi przewozowe na tej trasie świadczyć będzie spółka Przewozy Regionalne na podstawie odrębnej umowy z Województwem Zachodniopomorskim.