Kontenery pojadą z Trójmiasta do Berlina?

Kontenery pojadą z Trójmiasta do Berlina?

21 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W dniach 5-6 lipca w Gdańsku spotkają się operatorzy portów w Gdańsku i Gdyni oraz obsługujących je armatorów i spedytorów z delegacją regionu Berlin – Brandenburgia, w którym powstaje suchy port. Niemcy są zainteresowani nawiązaniem współpracy w transporcie kontenerów.

Fot. ZMPG

Celem wizyty niemieckiej firmy konsultingowej Wagner & Herbst Management Consultants jest przedstawienie regionu Berlin – Brandenburgia i projektu suchego portu w Berlinie oraz przedyskutowanie możliwości współpracy, w szczególności w zakresie ruchu kontenerowego.

Wagner & Herbst koordynuje projekt stworzenia suchego portu w Berlinie. Obiekt ten stanie się centrum logistycznym odbierającym towary z portów Morza Bałtyckiego i Morza Północnego.

W trakcie wizyty delegacja z Niemiec spotka się m.in. z przedstawicielami Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim, Terminalu GTK, a także z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk  i z operatorami poszczególnych terminali w Porcie Gdańsk oraz Zarządem Morskiego Portu Gdynia i operatorami wybranych terminali w Porcie Gdynia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Co ma kolej do zbiornika w Świnnej Porębie? Co ma kolej do zbiornika w Świnnej Porębie?
Następny artykuł Powstanie nowy terminal w Kórniku Powstanie nowy terminal w Kórniku