Ponad 60 nowych pociągów IC na wakacje

Ponad 60 nowych pociągów IC na wakacje

26 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity przedstawiły ofertę wakacyjną dla podróżnych. Pasażerów najbardziej ucieszy fakt, że będzie aż 66 dodatkowych pociągów, które rozpoczną kursowanie od piątku, 29 czerwca oraz ok. 65 tys. biletów w promocyjnych cenach.

Fot. Kuba Batorowicz

Pula biletów w ofercie SuperBilet, przeznaczona do sprzedaży w ciągu jednego tygodnia wyniesie 3 tys. W każdym kolejnym tygodniu aż do końca wakacji ta pula będzie odnawiana. To samo dotyczy Biletów Wakacyjnych, których będzie 4,2 tys. tygodniowo.

Bilet Wakacyjny będzie obowiązywał od 30 czerwca do 2 września. Jedynym kanałem sprzedaży są kasy biletowe. Pasażer kupi go w cenie 49 zł. Z kolei Superbilet to oferta, która obowiązuje przez cały rok. Bilety tego rodzaju można kupić wyłącznie w internecie, ale już od 29 zł.

Oprócz oferty krajowej PKP Intercity przygotowało również ofertę międzynarodową. Wybranymi pociągami w kierunku Berlina i Amsterdamu pojedziemy już za 19-39 euro. Ceny promocyjnych kursów do Wiednia przez Pragę i Budapeszt również będą zaczynać się od 19 euro. Z kolei niektóre pociągi do Lwowa i Wilna będą objęte 30 proc. zniżką.  

W sumie w rozkładzie jazdy znajdzie się aż 349 pociągów. Przewoźnik będzie miał do dyspozycji 1700 wagonów. PKP Intercity zapewnia, że będzie prowadzić stały monitoring frekwencji w pociągach. W ten sposób pasażerowie powinni uniknąć zatłoczenia w pociągach.