Do Trójmiasta pojedziemy dłużej i drożej?

Do Trójmiasta pojedziemy dłużej i drożej?

26 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Na czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 część prac remontowych na linii nr 9 łączącej Warszawę z Gdynią została przerwana. Obecnie wykonawcy przygotowują się do wznowienia robót. W związku z tym od piątku, 29 czerwca podróż ze stolicy do Trójmiasta znów się wydłuży.

Fot. Kuba Batorowicz

Dodatkowo PKP Intercity wycofuje pociąg TLK „Neptun”, którym można było pojechać w tej relacji już za 68 zł. W jego zastępstwie na tory wyjedzie wakacyjny ekspres „Jantar”, który będzie kursował do Helu. Za podróż tym składem trzeba będzie zapłacić 127,5 zł.

Okazuje się więc, że TLK „Neptun”, który nie dość, że był tańszy to pokonywał trasę w krótszym czasie - w ciągu 4 godz. 40 min. Niewiele krócej trasę pokonywał  też TLK "Kaszub" - 4 godz. 37 min. Natomiast, od końca czerwca podróż najszybszym pociągiem z Warszawy na Wybrzeże zajmie pasażerom 5 godz. 19 min. 

Pozostałe pociągi, które jeżdżą teraz na trasie ze stolicy do Trójmiasta nie zmienią swojej kategorii.
- Są to np. pociągi PKP Intercity „Kaszub” rel. Gdynia - Kraków i „Norwid” rel. Kraków - Gdynia. Będą one nadal jeździć w najniższej kategorii cenowej, czyli TLK – podkreśla Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Mimo zastąpienia TLK "Neptun" ekspresem "Jantar" przewoźnik przygotował rekordową pulę biletów promocyjnych takich, jak SuperBilet i Bilet Wakacyjny. - Ten pierwszy można kupić już w cenie od 29 zł, natomiast ten drugi kosztuje 49 zł – dodaje Sitkowska.

Pasażerowie mają też inną alternatywę. Pociąg „Słoneczny” uruchamiany przez Koleje Mazowieckie zabierze ich ze stolicy do Trójmiasta za 50 zł. Skład ten pokona trasę w niecałe 6 godzin.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Ponad 60 nowych pociągów IC na wakacje Ponad 60 nowych pociągów IC na wakacje
Następny artykuł PKP Intercity kupi 20 nowych EZT-ów PKP Intercity kupi 20 nowych EZT-ów