DB Schenker Rail Polska z certyfikatem ECM

DB Schenker Rail Polska z certyfikatem ECM

27 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

DB Schenker Rail Polska, jeden z największych w Polsce przewoźników kolejowych otrzymał od Urzędu Transportu Kolejowego certyfikat podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie pojazdów kolejowych (ECM) w zakresie wagonów towarowych.

Fot. Rafał Wilgusiak

System Zarządzania Utrzymaniem został już wdrożony. Aktualnie trwają pierwsze wewnętrzne audyty, których celem jest sprawdzenie skuteczności działania systemu. Dla DB Schenker Rail Polska certyfikat ten jest potwierdzeniem spełniania wysokich standardów technicznych i organizacyjnych w zakresie utrzymania taboru kolejowego. Certyfikowany ECM to przede wszystkim bezpieczny i niezawodny partner handlowy na krajowej oraz transeuropejskiej sieci kolejowej.

Kompletny system zarządzania utrzymaniem spełniający wymogi Rozporządzenia Komisji UE nr 445/2011 opracował zespół DB Schenker Rail Polska przy zaangażowaniu i wsparciu specjalistów z Katedry Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej w Katowicach.

Uzyskany z UTK certyfikat podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie zastąpi deklarację własną ECM złożoną przed końcem 2011 roku przez DB Schenker Rail Polska do Europejskiej Agencji Kolejowej (ERA).