Lubelskie nie zrezygnuje z usług PR

Lubelskie nie zrezygnuje z usług PR

29 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Województwo lubelskie nie widzi żadnych problemów z funkcjonowaniem kolei regionalnej na swoim terenie. Jak mówią przedstawiciele marszałka, funkcjonowanie lokalnego zakładu PR nie jest w żaden sposób zagrożone.

Fot. Dominik Skudlarski

Po decyzji władz województwa śląskiego o przekazaniu od grudnia obsługi wszystkich połączeń w regionie Kolejom Śląskim, zarząd Przewozów Regionalnych ogłosił, że katowicki oddział spółki będzie funkcjonował tylko do grudnia. Potem zostanie zlikwidowany. Czy podobna sytuacja może mieć miejsce na Lubelszczyźnie?

- Nie dysponujemy obecnie podmiotem wewnętrznym analogicznym do Kolei Śląskich, któremu moglibyśmy zlecić wykonywanie kolejowych przewozów pasażerskich. Wobec tego nie jest możliwe przyjęcie rozwiązania podobnego jak w województwie śląskim – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy UMWL.

Jak dodaje, obecnie samorząd negocjuje z Przewozami Regionalnymi umowę na 2013 rok. W przygotowaniu jest również procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę (lub wykonawców) przewozów na lata 2014-2016.

Podobnie jak samorząd Lubelszczyzny, nie zamierza rezygnować z usług PR także zarząd województwa pomorskiego.