Lotos Kolej rozbudował oczyszczalnię cystern

Lotos Kolej rozbudował oczyszczalnię cystern

12 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik Grupy Lotos otworzył zmodernizowaną oczyszczalnię cystern kolejowych w Gdańsku. Dzięki modernizacji obiektu spółka znacznie rozszerzyła zakres świadczonych usług z myślą o obecnych i przyszłych klientach.

Fot. Lotos Kolej

Za sprawą najnowocześniejszych technologii oczyszczalnia zapewnia przede wszystkim większe bezpieczeństwo pracowników, lepszą ochroną środowiska oraz znacznie minimalizuje koszt czyszczenia cystern kolejowych. Obecnie działające stanowiska umożliwiają czyszczenie cystern przewożących paliwa motorowe, oleje bazowe, biokomponenty oraz różnego rodzaju produkty i półprodukty chemiczne. 

Zobacz galerię zdjęć oczyszczalni cystern

W najbliższym czasie Lotos Kolej zamierza wybudować kolejne stanowiska do czyszczenia cystern do przewozu asfaltów i LPG, a także stanowisko do czyszczenia autocystern.

Nowa oczyszczalnia jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Zastosowana technologia mycia opiera się na urządzeniach wysokociśnieniowych oraz specjalnych głowicach myjących. Te rozwiązania w istotny sposób ograniczają emisję węglowodorów do atmosfery.

– Procesy parowania, mycia i suszenia cystern będą hermetyzowane i przez to przyjazne środowisku naturalnemu. Jednocześnie nowa technologia umożliwi szybsze i skuteczniejsze oczyszczanie cystern. Pozwoli to między innymi w sporym stopniu ograniczyć konieczność wchodzenia do wnętrza cystern przez pracowników. Wpływa to bezpośrednio na wzrost bezpieczeństwa pracy – wymienia Jerzy Abram, dyrektor ds. zaopatrzenia i infrastruktury Lotos Kolej.

Co równie ważne, nowa oczyszczalnia pozwala na skrócenie czasu czyszczenia (a tym samym umożliwia szybsze przywrócenie cystern do pracy). Dzięki nowoczesnym czujnikom monitorującym proces czyszczenia ryzyko skażenia środowiska jest równe zeru. Wszystkie urządzenia sterowane są automatycznie.

Poza usprawnieniem procesu czyszczenia nowo otwarty obiekt umożliwia Lotos Kolej pozyskanie kolejnych kontraktów handlowych.

– Wszystko po to by przedstawić naszym klientom jeszcze bardziej kompletną i konkurencyjną ofertę – podkreśla Katarzyna Korowicka, dyrektor ds. handlu Lotos Kolej. – Już dziś oferujemy najszerszy asortyment usług wśród wszystkich polskich przewoźników towarowych. Do zadań z zakresu spedycji, przewozów czy wynajmu i utrzymania wagonów doszło teraz czyszczenie cystern. Co ważniejsze konkurujemy jakością, stawiając na bezpieczeństwo, nowoczesność i terminowość. Wybór pozostawiamy klientom.