Terminal w Gądkach podwoił przepustowość

Terminal w Gądkach podwoił przepustowość

13 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Otwarty w lutym terminal intermodalny Cargospedu w Gądkach (wielkopolskie) zyskał dodatkową pojemność. 4 lipca oddano do użytku nowe place składowe, zwiększając dwukrotnie jego przepustowość.

Fot. Lidia Majdecka

Realizacja przedsięwzięcia pozwala obsłużyć do 4 par pociągów na dobę, co bezpośrednio przekłada się na osiągnięcie rocznego potencjału przeładunkowego do poziomu ok. 100 000 TEU. Dzięki inwestycji potencjalna przepustowość terminala zwiększona została o 30%. Podobnie jak w przypadku terminala intermodalnego uruchomionego w lutym, od momentu powstania projektu do jego realizacji minęły niespełna dwa miesiące.

Firma informuje, że nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy z siostrzaną spółką PKP CARGO SERVICE, która odpowiedzialna była w tym projekcie za dostarczenie kruszywa granitowego, będącego podstawowym budulcem nawierzchni nowego placu. Dostawa odbyła się  terminowo, dzięki czemu inwestycja została zrealizowana w zakładanym, rekordowym czasie.

Cargosped gwarantuje teraz swoim kontrahentom poprawę jakości świadczonych usług oraz skrócenie czasu obsługi jednostek na terminalu, dodatkowo dając możliwość jednoczesnego składowania większej partii towaru. Wraz z rozbudową terminala wdrożone zostało rozwiązanie optymalizujące obsługę w ramach usługi last mile.

Terminal Gądki jest częścią sieci terminali Cargosped, która daje możliwości rocznej obsługi pond 500 000 TEU.