Rosja: Mundial 2018 z taborem Bombardiera

Rosja: Mundial 2018 z taborem Bombardiera

13 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Bombardier Transportation i przedsiębiorstwo Uralvagonzavod podpisały umowę w celu wspólnego rozwijania konstrukcji pociągów metra i tramwajów.

Fot. Arch. Bombardier

Zaprojektowane w ramach tej umowy pociągi metra będą specjalnie przygotowane zgodnie z trudnymi wymogami dla pojazdów tego typu jeżdżących w  Moskwie i innych miastach we Wspólnocie Niepodległych Państw. Ponadto Bombardier ma dostarczyć UVZ licencję na produkcję niskopodłogowych tramwajów. Licencjonowany produkt byłby wariantem pojazdów szynowych z rodziny Flexity, przeznaczonych do pracy w obecnie istniejących systemach.

Dyrektor naczelny UVZ Oleg Sienko stwierdził, że wspólna inżynieria i produkcja mogą znacząco wpłynąć na rozwój sektora masowego tranzytu i poprawić wizerunek najważniejszych rosyjskich miast tuż przed Mundialem, który odbędzie się w Rosji w 2018 roku.

Z zakładów UVZ, producenta pojazdów wojskowych, taboru kolejowego i maszyn w pierwszej połowie 2012 roku wyjechało 11010 otwartych wagonów, 2820 czołgów i 88 platform kolejowych, co stanowi wzrost o 9 proc. w stosunku do roku ubiegłego.