Powstaje fasada dworca w Katowicach

Powstaje fasada dworca w Katowicach

19 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Na placu Szewczyka trwa montaż stelażu szklanej fasady, będącej najbardziej wyeksponowaną częścią nowej hali dworca. Szklana elewacja otaczająca główne wejście na dworzec od strony pl. Szewczyka zostanie oparta na stalowej konstrukcji, podobnie jak boczna elewacja powstająca od strony ul. Dworcowej.

Fot. dworzec-katowice.info

W części obsługowej hali dworca budowane są ścianki i sufity, trwa układanie posadzek oraz montaż witryn w lokalach dla najemców. Z kolei w części hali przeznaczonej pod przyszłe punkty handlowe i usługowe powstają instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne.

Uprzednio zamontowane windy i ruchome schody są przygotowywane do pierwszego uruchomienia. Zrekonstruowano już w pełni ponad połowę z 16 kielichów, w tym 2 nad usługową częścią galerii, trwają przygotowania do demontażu rusztowań wspierających czasze kolejnych kielichów.

W pomieszczeniach przyszłego Multikina powstają ściany i stropy korytarzy, na terenie całej budowy kontynuowane są prace wykończeniowe. Jednocześnie powstaje elewacja  Galerii Katowickiej, widocznej od strony ul. 3 Maja.