PKP Energetyka zyskuje na zasadach TPA

PKP Energetyka zyskuje na zasadach TPA

02 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W pierwszej połowie 2012 r. PKP Energetyka sprzedała łącznie 2,89 TWh energii. Nowy dyrektor handlowy spółki zapowiada dalszy rozwój i dążenie do umacniania pozycji ogólnopolskiego lidera wśród  dostawców alternatywnych.

Fot. PKP Energetyka

PKP Energetyka podała wyniki uzyskane przez Oddział Obrót Energią Elektryczną w pierwszej połowie 2012 roku. W tym okresie spółka sprzedała 2,89 TWh energii, co daje wzrost o blisko 8 proc. w porównaniu z wielkością osiągniętą w pierwszym półroczu 2011, czyli 2,68 TWh.

Istotnie zwiększył się wolumen energii sprzedawanej klientom na zasadach TPA – w pierwszej połowie 2012 r. spółka uzyskała w tym obszarze wynik 1,16 TWh, co daje wzrost o 23 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, gdy klienci z grupy TPA kupili około 0,94 TWh. Po pierwszej połowie 2012 r. baza klientów firmy wynosiła blisko 56 tys.

- Jednym z kluczowych elementów działalności PKP Energetyka jest jak najbardziej efektywne wykorzystywanie możliwości wynikających z liberalizacji rynku energii. Jak pokazują najnowsze wyniki spółki, takie podejście przynosi efekty, a powiększający się wolumen energii sprzedawanej na zasadach TPA pozwala nam umacniać pozycję największego ogólnopolskiego alternatywnego dostawcy energii – mówi Wojciech Szwankowski, członek zarządu, dyrektor handlowy PKP Energetyka S.A.

- Naszym najważniejszym celem na najbliższe lata jest rozwój działalności w nowych obszarach biznesowych zmierzający do dywersyfikacji źródeł przychodów i dalszego powiększania bazy klientów – dodaje Szwankowski.

Wyniki uzyskane przez PKP Energetyka w drugim kwartale 2012 roku:

  • 1,44 TWh sprzedanej energii elektrycznej;
  • 0,65 TWh energii elektrycznej sprzedanej na zasadach TPA;
  • 1,39 TWh energii elektrycznej sprzedanej klientom biznesowym.

Zasada TPA polega na udostępnieniu przez właściciela bądź operatora infrastruktury innym podmiotom w celu dostarczenia usługi klientom. Daje to możliwość wolnego wyboru dostawcy energii elektrycznej.