Woodstockowiczów odwiozą 42 pociągi

Woodstockowiczów odwiozą 42 pociągi

03 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W dniach 3-4 sierpnia przewoźnicy kolejowi uruchomią aż 42 pociągi (z czego aż 17 w kierunku Berlina), które odwiozą uczestników festiwalu „Przystanek Woodstock 2012” odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą.

Fot. Dominik Skudlarski

Ponad połowę pociągów uruchamia spółka Przewozy Regionalne. Każdego dnia, w piątek i sobotę, przewoźnik, oprócz 21 składów osobowych, które dowiozą pasażerów do Szczecina, Poznania, Krzyża i Zielonej Góry podstawia też dwa pociągi dodatkowe tzw. „musicRegio” w kierunku Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego.

Woodstockowicze mogą też skorzystać z dwóch pociągów TLK uruchamianych przez PKP Intercity. Można nimi pojechać do Bielska Białej przez Zieloną Górę, Wrocław i Opole, a także do Świnoujścia i Kołobrzegu przez Szczecin. Z kolei goście z zagranicy będą mogli pojechać w kierunku Berlina pociągami niemieckiego przewoźnika Niederbarnimer Eisenbahn (NEB), których będzie aż siedemnaście w ciągu dnia.

Natomiast w niedzielę, 5 sierpnia zwykłych kursów Przewozów Regionalnych również będzie 21, ale już o wiele więcej odjedzie specjalnych pociągów „musicRegio”. W sumie aż 17. Pojadą one w kierunku Gdyni, Olsztyna, Warszawy, Białegostoku, Lublina, Krakowa, Katowic i Bielska Białej. Tyle samo połączeń co w piątek i sobotę uruchomią za to NEG i PKP Intercity.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów w dniach 3-5 sierpnia dostępny jest na stronie Przewozów Regionalnych, które w sumie uruchomiły 64 pociągi specjalne. Większość z nich zapewnia wygodny dojazd do Kostrzyna ze stolic ważniejszych regionów kraju i wielu innych miejscowości.

Osiemnasta edycja „Przystanku Woodstock” ruszyła w Kostrzynie nad Odrą 2 sierpnia po południu. W oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczyli prezydenci Polski i Niemiec - Bronisław Komorowski i Joachim Gauck.


Rozpoczęcie 18. Przystanku Woodstock tradycyjnie już odgwizdał Roman Polański, zawiadowca stacji kolejowej Żary Fot. UMWL

Przystanek Woodstock to największy w Polsce festiwal muzyki rockowej, zarazem jeden z największych w Europie. Impreza odbywa się w Kostrzynie nieprzerwanie od dziewięciu lat. W tym roku przed kilkusettysięczną publicznością zaprezentuje się ok. 60 wykonawców z Polski i zagranicy.