Kostrzyn: 100. funkcjonariuszy SOK dba o bezpieczeństwo

Kostrzyn: 100. funkcjonariuszy SOK dba o bezpieczeństwo

03 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z przybywającymi do Kostrzyna nad Odrą w ogromnej liczbie uczestnikami festiwalu „Przystanek Woodstock”, Straż Ochrony Kolei powzięła specjalne środki porządkowe. Na stacji w Kostrzynie o bezpieczeństwo podróżnych dba ponad stu funkcjonariuszy SOK.

Fot. SOK

Na „Przystanek Woodstock” zjeżdżają się setki tysięcy młodych ludzi. Przykładowo, w 2011 r. Kostrzyn odwiedziło ponad 700 tys. ludzi. Większość z nich dociera na festiwal koleją. Stąd wzmocnione siły Straży Ochrony Kolei. Wśród nich są funkcjonariusze liniowi i operacyjni.

- Zabezpieczamy wszystkie przejazdy pociągów z uczestnikami festiwalu, zarówno te rejsowe jak i specjalne – mówi st. insp. Paweł Boczek, rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

Ponadto, w trakcie trwania festiwalu teren stacji w Kostrzynie patroluje ponad stu funkcjonariuszy SOK, którzy reagują na każdy przypadek zakłócania porządku lub niszczenia mienia kolejowego.  - Nie licząc ujęcia 10 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie haszysz i marihuanę to, jak do tej pory, nie doszło do żadnych sytuacji związanych z łamaniem prawa – zaznacza Boczek.

Działania Straży Ochrony Kolei wspierają dwa Mobilne Centra Monitoringu. Oprócz wsparcia technicznego MCM pełni również funkcję koordynacyjną, czyli jest mobilnym centrum dowodzenia.