Czwarty Impuls już w Warszawie

Czwarty Impuls już w Warszawie

05 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W barwach stołecznej Szybkiej Kolei Miejskiej wożenie pasażerów rozpoczął już czwarty  elektryczny zespół trakcyjny 35WE Impuls wyprodukowany przez nowosądecki Newag. Pociąg obsługuje linię S1, która łączy Pruszków z Otwockiem.

Fot. Dominik Skudlarski

Stołeczny przewoźnik zamówił w sumie 6 pociągów typu 35WE produkcji nowosądeckiego Newagu. Debiut pojazdu nastąpił 12 czerwca. Skład ten po meczu Polska - Rosja odwiózł kibiców na Lotnisko im. Fryderyka Chopina. Drugi pojazd wyjechał na tory 16 czerwca a trzeci pod koniec miesiąca. Czwarty pociąg został przekazany do SKM Warszawa pod koniec lipca 2012 r.

Impuls jest wyposażony w klimatyzację, monitory LCD oraz system zliczania pasażerów. Na miejscach siedzących mieści się 218 osób, a na stojąco jeszcze ok. 700. Pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z wydzielonym miejscem na wózki inwalidzkie czy podestami transportowymi dla pasażerów o ograniczonej sprawności poruszania się.

 Zawarta w dniu 18 kwietnia 2011 r. umowa opiewa na kwotę 163,5 mln zł, natomiast wartość każdego z pojazdów wynosi 21,3 mln zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Mazowieckie: utrudnienia przez wykolejenie Mazowieckie: utrudnienia przez wykolejenie
Następny artykuł Szczecin: kolonista wyskoczył z pociągu Szczecin: kolonista wyskoczył z pociągu