Szczecin: kolonista wyskoczył z pociągu

Szczecin: kolonista wyskoczył z pociągu

06 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

15-letni chłopak wyskoczył z pociągu na szlaku Szczecin Dąbie - Szczecin Dąbie SDC z pociągu PKP Intercity relacji Przemyśl Główny - Świnoujście. Poszkodowany doznał rany ciętej głowy, prawej ręki i prawej nogi.

Fot. Rafał Wilgusiak

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 sierpnia około o godzinie 10.23. Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Policji, którzy po przybyciu ustalili, że z pociągu wypadł 15-letni chłopiec, który po otwarciu okna w przedziale przełożył nogi i zawiesił się na rękach z zewnętrznej strony wagonu. Następnie puścił się spadając na ziemię.

W wyniku wspólnie prowadzonej akcji poszukiwawczej chłopiec został odnaleziony przez funkcjonariuszy Policji. Poszkodowany doznał rany ciętej głowy, prawej ręki i prawej nogi. Po zbadaniu przez lekarza Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do I Kliniki PUM w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej.

Nieletni chłopiec  był uczestnikiem kolonii zorganizowanej przez miasto Tarnów i udawał się wraz z grupą do Międzyzdrojów. Opiekunem grupy kolonijnej był 38-letni mieszkaniec Tarnowa, który wraz z poszkodowanym nieletnim udał się karetką do szpitala.

W wyniku zdarzenia pociąg doznał 47 minut opóźnienia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Czwarty Impuls już w Warszawie Czwarty Impuls już w Warszawie
Następny artykuł Racławice Śląskie: Piknik Kolejowy 2012 Racławice Śląskie: Piknik Kolejowy 2012