ZTM pomoże pasażerom KM na linii do Ursusa

ZTM pomoże pasażerom KM na linii do Ursusa

06 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z budową w Ursusie tunelu pod torami, w którym będzie przebiegać ul. Nowolazurowa w dniach 11-24 sierpnia pociągi Kolei Mazowieckich na linii Warszawa - Łowicz będą kursowały z pominięciem stacji Warszawa  Gołąbki, Warszawa Ursus Płn. i Warszawa Włochy. Bilety ważne w KM będą honorowane w niektórych środkach komunikacji ZTM.

Fot. Rafał Wilgusiak

Część pociągów kursujących obecnie przez linię średnicową, na czas prowadzonych prac zostanie skierowana na stację Warszawa Gdańska i Warszawa ZOO.  W celu ograniczenia uciążliwości związanych z przerwą w ruchu i zapewnienia podróżnym dojazdu do miejsc docelowych, bilety ważne w pociągach KM będą honorowane w niżej wymienionych środkach komunikacji miejskiej uruchamianych przez Zarząd Transportu Miejskiego:

  1. podróżni wysiadający dotychczas na stacjach i przystankach osobowych Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny i Warszawa Włochy mogą skorzystać z przejazdów: autobusem nr 713 na odcinku Ożarów Sanktuarium - Warszawa Cmentarz Wolski, autobusem nr 189, 129, 716 na odcinku Ciepłownia Wola – PKP Włochy, autobusem nr 194 na całej linii jego przebiegu;
  2. podróżni dojeżdżający do stacji Warszawa Gdańska i udający się w kierunku Centrum Warszawy na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Centrum będą mogli korzystać z przejazdów metrem;
  3. podróżni dojeżdżający do stacji Warszawa Włochy, korzystający z pociągów jadących objazdem przez Warszawę Odolany, na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy mogą korzystać z przejazdów pociągami SKM.

Ponadto podróżni posiadający ważny bilet KM wystawiony do/z jednej ze stacji położonej na odcinku Warszawa Gołąbki - Warszawa Wschodnia mogą odbyć na ich podstawie przejazd pociągiem KM kursującym do/z stacji Warszawa ZOO przez Warszawę Gdańską.

Powyższe zasady dotyczą również podróżnych posiadających bilety na przejazd pociągiem Mazovia.

Rozkład jazdy pociągów ze szczegółami zmian znajduje się na stronie www.mazowieckie.com.pl, w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.
 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł UMWZ wypromuje połączenie do Wałcza UMWZ wypromuje połączenie do Wałcza
Następny artykuł Szwajcarzy zamawiają 8 składów Pendolino Szwajcarzy zamawiają 8 składów Pendolino