Śląskie gotowe do podpisania umowy z KŚ

Śląskie gotowe do podpisania umowy z KŚ

07 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W tym tygodniu zarząd woj. śląskiego planuje zatwierdzić projekt trzyletniej umowy z Kolejami Śląskimi na wykonywanie wszystkich połączeń kolejowych w regionie - poinformowało PAP biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Fot. Patryk Farana

Chodzi o trzyletnią umowę, która ma być następstwem czerwcowej decyzji zarządu woj. śląskiego o powierzeniu należącym do niego Kolejom Śląskim wszystkich tzw. przewozów w ramach obowiązku służby publicznej na terenie województwa. Samorząd informował wówczas, że stosowną umowę z Kolejami podpisze w ciągu kilkunastu dni.

Według przedstawicieli urzędu marszałkowskiego przedłużające się prace nad opracowaniem umowy były związane z wprowadzeniem do jej pierwotnego kształtu zapisów związanych z obsługą połączeń międzyregionalnych poza granicami regionu. Równolegle do prac nad umową z Kolejami trwają bowiem negocjacje w tej sprawie z ościennymi województwami.

W połowie lipca marszałek woj. śląskiego zaproponował, by część przewozów międzywojewódzkich na każdej linii była realizowana przez Koleje Śląskie, a część przez przewoźnika z sąsiadującego województwa.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Grudziądz: 11 firm walczy o modernizację Grudziądz: 11 firm walczy o modernizację
Następny artykuł Cargosped: zmiany w zarządzie Cargosped: zmiany w zarządzie