Łuków: kieszonkowiec wyskoczył z pociągu

Łuków: kieszonkowiec wyskoczył z pociągu

09 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W czasie obserwacji pociągu Kolei Mazowieckich nr 8845 relacji Siedlce - Łuków w rejonie stacji Łuków funkcjonariusze SOK zauważyli pasażera, który wyskoczył z jadącego pociągu i próbował zbiec z terenu dworca. Jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany przez Policję za kradzież.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia 2012 r. o godz. 16:34. Funkcjonariusze SOK z Posterunku w Łukowie zauważyli pasażera, który na ich widok zerwał oplombowaną blokadę drzwi wejściowych w jednostce EN 1739, otworzył je nogą przed zatrzymaniem się pociągu i próbował uciec. Po krótkim pościgu mężczyznę ujęto. Okazało się, że miał przy sobie portfel z dokumentami 51-letniej kobiety zamieszkałej w Warszawie.

Po przybyciu Policji ustalono, że ujęty 19-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży portfela z dokumentami, w których znajdowało się 300 złotych oraz telefonu Nokia. Okazało się, że kradzież miała miejsce w szpitalu w Węgrowie, a poszkodowaną była kobieta przebywająca w tym czasie w lecznicy. Sprawę przekazano Policji, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nabór na wiceprezesa UTK ds. regulacji Nabór na wiceprezesa UTK ds. regulacji
Następny artykuł PKBWK: w Babach zawinił maszynista PKBWK: w Babach zawinił maszynista