Koszalińska wąskotorówka: spadły przewozy

Koszalińska wąskotorówka: spadły przewozy

10 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

O połowę mniej turystów przewiozła koszalińska wąskotorówka w tym sezonie. Dlaczego? – Z powodu kiepskiej pogody – tłumaczy Paweł Gajdzica z Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki (TMKM).

Fot. TMKW

Co niedziela od 30 czerwca do 2 września można cieszyć się kolejką wąskotorową, która łączy Koszalin (odjazd z dworca przy ul. Kolejowej 4 o godz. 11 i 17) z Manowem (powrót – godz. 15 i 18).

- Do tej pory skorzystało z naszej oferty ok. trzech tysięcy turystów. To o prawie połowę mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przyczyną słabej frekwencji była pogoda – wyjaśnia Paweł Gajdzica z TMKW.

Tylko do 2 września

Kolejka według rozkładu jazdy będzie jeździła tylko do pierwszej niedzieli września, później będą jedynie wykonywane czartery. - Mamy nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym we wrześniu naszą ofertą zainteresują się szkoły lub zakłady pracy. Dzięki temu będziemy mogli pozyskać fundusze na zakończenie planowanych inwestycji – ma nadzieję Paweł Gajdzica.

A te są rzeczywiście imponujące. Trwa odbudowa kilkukilometrowego odcinka torów do Rosnowa. Tu kolejka ma dojeżdżać niemal do plaży tamtejszego jeziora, które jest jednym z najstarszych zbiorników retencyjnych w Polsce. Jego atutami jest przede wszystkim czysta woda i bogate w runo pobliskie lasy.
- Z dojazdów mogliby korzystać nie tylko turyści, ale przede wszystkim mieszkańcy Koszalina. Planujemy zakończyć tę inwestycję za ok. 18 miesięcy, a przejazdy rozpocząć latem 2014 r. – zdradza plany Gajdzica.

Rower gratis!

Bilety na przejazd kolejką  na trasie Koszalin – Manowo – Koszalin kosztują 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) i można je kupić u kierownika pociągu. Przewóz rowerów – bezpłatny! Wszelkie informacje na temat kursowania składu oraz rezerwację biletów można dokonać telefonicznie dzwoniąc na numer 601154937.