Oferta PKP IC nie zachęciła pasażerów OLT

Oferta PKP IC nie zachęciła pasażerów OLT

22 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Po tym, jak OLT Express zawiesił wszystkie swoje loty PKP Intercity zadeklarowało, że wszyscy, którzy posiadają ważny bilet lotniczy OLT na dowolny lot przejadą pociągiem kategorii Express lub Express Intercity w promocyjnej cenie. Jednak spośród 130 tys. ludzi z takiej możliwości skorzystało niecałe 300.

Fot. Dominik Skudlarski

OLT Express o zwieszeniu lotów poinformowało 26 lipca 2012 r. Pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na najbliższe miesiące zostali na lodzie. W sumie dotknęło to ponad 100 tys. ludzi.

W reakcji na to wydarzenie PKP Intercity stworzyło dla nich ofertę. Od piątku 27 lipca 2012 r. każda osoba posiadająca ważny bilet lotniczy OLT Express na dowolny lot w terminie od 27 lipca lub później, może otrzymać bilet na przejazd pociągiem kategorii Express lub Express Intercity w promocyjnej cenie.

Dla pasażerów, którzy wybiorą przejazd pociągiem Ex lub EIC w dwie strony (tam i z powrotem) w relacji odwołanego lotu, przewoźnik zapewnia bilet powrotny jedynie w cenie miejscówki, bez konieczności zakupu powrotnego biletu. Może to oznaczać oszczędność nawet rzędu 150 zł.

Okazuje się jednak, że oferta ta nie spotkała się z zainteresowaniem ludzi. - Jak dotąd sprzedaliśmy 283 bilety w ofercie skierowanej do pasażerów OLT Express – mówi Małgorzata Sitkowska. - Oferta jeszcze przez jakiś czas będzie ważna – dodaje.

Pod koniec sierpnia władze OLT publicznie zapewniały, że wszyscy pasażerowie, którzy kupili bilety, mają prawo do zwrotu pieniędzy. Podróżnym przysługuje też prawo do odszkodowania, ponieważ przewoźnik nie poinformował pasażera na 14 dni przed planowanym rejsem o tym, że odwołuje lot.