Podkarpacie: ostatnie pociągi wakacyjne PR na Roztocze

Podkarpacie: ostatnie pociągi wakacyjne PR na Roztocze

31 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Mieszkańcy Rzeszowa szukający pomysłów na rodzinne spędzenie tych ostatnich dni mogą jeszcze tylko dziś, w sobotę i niedzielę skorzystać ze specjalnych pociągów Przewozów Regionalnych jadących w urocze roztoczańskie zakątki.

Fot. Marcin Szuplewski

W tym sezonie wakacyjnym, dwa Zakłady Przewozów Regionalnych (Podkarpacki i Lubelski)  przygotowały dla młodzieży, turystów i urlopowiczów codziennie 3 atrakcyjne połączenia, łączące przepiękne krajobrazowo turystyczne regiony - Podkarpacie z Roztoczem. Trasa wiedzie przez najatrakcyjniejsze miejscowości w okolicy: Dziewięcierz, Werchratę, Hrebenne, Bełżec, Susiec, Zwierzyniec i Zawadę.

Dla mieszkańców stolicy Podkarpacia i okolic, którzy lubią wcześniejsze wstawanie, Przewozy Regionalne proponują połączenie z Rzeszowa (odj. 6:09) z przesiadką w Jarosławiu (przyj. 7:09 / odj. do Zamościa 7:18). Trasa obsługiwana jest autobusami szynowymi, jadącymi na niektórych odcinkach z prędkością 70 km/h, toteż bez wysiadania, z okna pociągu można podziwiać nienaruszone piękno przyrody i niepowtarzalne widoki. Warte podkreślenia jest też to, że Przewozy Regionalne jako jedyny przewoźnik kolejowy świadczy taką usługę.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów z Podkarpacia na Roztocze